Հակառակորդը մարտադաշտում թողել է Ադրբեջանի ԶՈւ կապիտանի դին
Ապրիլի 6-ի լույս 7-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան (Թալիշի) ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական գործողություն: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը հայտնում է, որ ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշելով թշնամական խմբի առաջխաղացումը' անցել են կազմակերպված պաշտպանության: Ծավալված մերձամարտի արդյունքում, հակառակորդը մարտադաշտում թողնելով Ադրբեջանի ԶՈւ կապիտան, Նավթալան քաղաքի բնակիչ, 1979թ. ծնված Վագիֆ Դիլգամ օղլու Բայրամովի դիակը' հետ է շպրտվել:
«Կատարվածը հերթական անգամ փաստում է, որ ադրբեջանական կողմը ոչ միայն չի հարգում նախօրյակին ձեռքբերված կրակի դադարեցման մասին պայմանավորվածությունը, այլև սադրիչ քայլերով փորձում է նպատակաուղղված կերպով ապակայունացնել առանց այն էլ պայթունավտանգ իրավիճակը»,- ավելացնում է ԼՂՀ ՊՆ-ն:

Противник оставил на поле боя тело капитана ВС Азербайджана
В ночь с 6 на 7 апреля на северо-восточном (Талышском) направлении линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск противник предпринял диверсионно-разведывательные действия. По сообщению Минобороны НКР, передовые поздразделения Армии обороны, вовремя заметив продвижение вражеской группы, перешли к организованной обороне. В ходе развернувшегося ближнего боя противник был отброшен, оставив на поле боя тело капитана ВС Азербайджана, жителя города Навталан Вагифа Дилгам оглу Байрамова, 1979 г.р.
“Произошедшее в очередной раз доказывает, что азербайджанская сторона не только не уважает достигнутую накануне договоренность о прекращении огня, но и целенаправленно пытается провокационными действиями еще больше дестабилизировать и без того взрывоопасную ситуацию”,- отмечается в сообщении МО НКР.