Դավիթ Տոնոյան. «Հայկական կողմը պատրաստ է ցանկացած զարգացման, անհրաժեշտության դեպքում՝ ընդհուպ ուղղակի ռազմական աջակցության ԼՂՀ պաշտպանությանը»
Ապրիլի 3-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդներին:
ՀՀ ՊՆ լրատվական ծառայության հաղորդմամբ՝ հանդիպման ժամանակ ներկայացվել է ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրավիճակի վերաբերյալ բրիֆինգ, որի ընթացքում պարզաբանվել է Ադրբեջանի կողմից լայնամասշտաբ ռազմական ագրեսիայի արդյունքում ստեղծված իրավիճակը և հակառակորդի հարձակողական գործողությունները կասեցնելուն ու չեզոքացնելուն ուղղված ԼՂՀ ՊԲ գործողությունների բովանդակությունը: Քննարկվել են նաև Ադրբեջանի ագրեսիայի հնարավոր պատճառները և դրանից վերջինիս սպասելիքները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալն իր խոսքում նշել է, որ հայկական կողմը պատրաստ է ցանկացած զարգացման, անհրաժեշտության դեպքում՝ ընդհուպ ուղղակի ռազմական աջակցության ԼՂՀ պաշտպանությանը:

Давид Тоноян: “Армянская сторона готова к любому развитию событий, вплоть до прямого военного содействия защите НКР в случае необходимости”
Первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян принял сегодня военных атташе аккредитованных в Армении посольств иностранных государств.
В ходе встречи состоялся брифинг по ситуации на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана, в ходе которого была разъяснена ситуация, сложившаяся в результате широкомасштабной военной агрессии Азербайджана, и содержание действий Армии обороны НКР, направленных на пресечение и нейтрализацию наступательных действий противника. Были обсуждены также возможные причины агрессии Азербайджана и ожидаемые азербайджанской стороной ее результаты.
Замминистра РА отметил, что армянская сторона готова к любому развитию событий, вплоть до прямого военного содействия защите НКР в случае необходимости. Д.Тоноян также ответил на вопросы присутствующих, сообщает пресс-служба Минобороны РА.