Քասախի 26/27 տեղամասում փորձել են քվեարկել օրենքի խախտումներով. կնոջ փոխարեն, հին անձնագրով, իբրեւ իր իսկ երկվորյակ
Քասախ գյուղի 26/27 ընտրատեղամասում հանձնաժողովի անդամ (Ժառանգություն) Մարիամ Մեծիկյանը «Հետքի» հետ զրույցում նշեց, որ «աչքը շատ բան է տեսել»: Այսօր 60-ին մոտ մի տղամարդ հանձնաժողովի անդամներին ասում էր, որ ցանկանում է քվեարկել իր կնոջ փոխարեն: Հանձնաժողովի նախագահ Աշխեն Հովհաննիսյանը (լուսանկարում) մինչ փորձում էր գտնել կնոջ անունը ցուցակում, «Ժառանգության» ներկայացուցիչը հակադարձում էր, որ այդպես քվեարկել չի կարելի: Ի վերջո, Մ. Մեծիկյանին հաջողվեց կանխել ապօրինի քվեարկության փորձը: «Հետքի» հարցին, թե ինչ էր կատարվում, Ա. Հովհաննիսյանն ասաց, թե իբր «հանաք էինք անում»:
Քիչ առաջ էլ 80-ին մոտ մի տղամարդ առանց նկարի հին անձնագրով փորձել է մասնակցել քվեարկությանը: ՀՀԿ-ական Ա. Հովհաննիսյանը բարձրաձայնում էր, թե տարիքով մարդ է, նոր անձնագիրը տանն է մոռացել, ինչ խնդիր կա որ: Սակայն «Ժառանգության» ներկայացուցչի միջամտությամբ տղամարդը կրկին չկարողացավ քվեարկել՝ ստիպված լինելով մի փոքր ուշ ներկայանալ նույնականացման քարտով:
Օրվա ընթացքում մի անգամ էլ մեկ այլ տղամարդ է փորձել մասնակցել քվեարկությանը, սակայն Մ. Մեծիկյանը միջամտել է՝ ասելով, որ այսօր նրան արդեն տեսել է քվեարկելիս: Երիտասարդը նշել է, թե դա եղել է իր երկվորյակ եղբայրը, սակայն երբ Մեծիկյանը ստուգել է նրա անձնագիրը, պարզվել է, որ տղամարդն արդեն քվեարկած է եղել: Վերջինս ներողություն է խնդրել Մ. Մեծիկյանից ու հեռացել տեղամասից:

На избирательном участке 26/27 в Касахе голосовали с нарушениями закона
Член комиссии избирательного участка 26/27 в Касахе (партия “Наследие”) Мариам Мецикян в беседе Hetq.am сказала, что увидела многое. Сегодня мужчина лет 60-ти убеждал членов комиссии, что хочет проголосовать за жену. Пока председатель комиссии Ашхен Ованнисян (на снимке) пыталась найти в списке фамилию жены, представитель “Наследия” предупредила, что так голосовать нельзя.
В конце концов Мариам Мецикян удалось пресечь попытку незаконного голосования. Незадолго до этого пожилой мужчина лет 80-ти пытался принять участие в голосование по старому паспорту без фотографии. Представитель Республиканской партии А.Ованнисян сослался на то, что это пожилой человек, который забыл взять новый паспорт.
Однако благодаря вмешательству представителя “Наследия” избирателю не удалось проголосовать. Он проголосовал чуть позже по индетификационной карте. В течение дня пытался проголосовать еще один мужчина, которого Мариам Мецикян уже видела на избирательном участке. Гражданин заявил, что это был его брат-близнец. Но когда Медзикян проверила его паспорт, оказалось что он действительно уже голосовал. Мужчина извинился и ушел.