Սահմանադրական դատարանի որոշմանը սպասելիս
Այսօր Երեւանի Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում պետք է կայանար Մարգարիտա Մարտիրոսյանի՝ «168 ժամ» թերթում տպագրված «պատիվն ու արժանապատվությունը արատավորող տեղեկությունները հերքելուն պարտավորեցնելու» մասին հայցը: Սակայն այս անգամ էլ նիստը հետաձգվեց մինչև Սահմանադրական դատարանը որոշում կկայացնի Քաղաքացիական օրենսգրքի 1087.1 հոդվածի վերաբերյալ:
Հիշեցնենք, որ «168 Ժամ» թերթում տպագրված հոդվածների կապակցությամբ Արտաշատի բնակչուհի Մ. Մարտիրոսյանը հայց է ներկայացրել Կենտրոն եւ Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարաններ` պատիվն ու արժանապատվությունն արատավորող տեղեկությունները հերքել պարտավորեցնելու պահանջով:

В ожидании решения Конституционного суда РА
Сегодня в суде общей юрисдикции ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш должно было состояться рассмотрение иска Маргариты Мартиросян “о принуждении к опровержению опубликованных в газете “168 жам” сведений, прочащих честь и достоинство”. Однако заседание в очередной раз было отложено до принятия Конституционным судом РА решения относительно ст.1087.1 Гражданского кодекса.
Напомним, что в связи опубликованными в газете “168 жам” статьями жительница города Арташат Маргарита Мартиросян подала иск в суд общей юрисдикции ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш, требуя опровергнуть сведения, порочащие честь и достоинство.