ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն այցելելու են Արցախ և անցնելու են ադրբեջանական տարածք
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Պիեռ Անդրիոն (Ֆրանսիա) և Ջեյմս Ուորլիքը (ԱՄՆ), ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկի ուղեկցությամբ, տարածաշրջանային այցի շրջանակներում հոկտեմբերի 26-ին ժամանելու են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն՝ հանդիպելու երկրի ղեկավարության հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
Հոկտեմբերի 27-ին համանախագահները մասնակցելու են Մարտակերտ-Թարթառ ճանապարհահատվածում ԵԱՀԿ առաքելության կողմից իրականացվելիք ԼՂՀ և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի դիտարկմանը:
Դիտարկման ժամանակ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչն անցնելու են ադրբեջանական տարածք՝ ԼՂՀ կողմից:
ԼՂՀ իշխանությունները պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել դիտարկման անցկացմանը և ապահովել դիտարկման մասնակիցների անվտանգությունը:

OSCE Minsk Group to Visit Nagorno Karabakh Republic for Monitoring
In the frameworks of their regional visit, the OSCE Minsk Group Co-Chairmen Igor Popov (Russia), Pierre Andrieu (France) and James Warlick (USA), accompanied by Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office Ambassador Andrzej Kasprzyk, will visit the Nagorno Karabakh Republic on October 26 to meet with the country's leadership.
On October 27, the Co-Chairmen will participate in the monitoring of the Line of Contact between the armed forces of NKR and Azerbaijan to be held in the Martakert-Tartar road section by the OSCE mission.
During the monitoring, the OSCE Minsk Group Co-Chairmen and the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office will cross the Line of Contact from the NKR side to Azerbaijan.
The NKR authorities have expressed their readiness to assist in conducting the monitoring and to ensure the security of the monitoring participants.