ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներն այցելելու են Արցախ և անցնելու են ադրբեջանական տարածք
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովը (Ռուսաստան), Պիեռ Անդրիոն (Ֆրանսիա) և Ջեյմս Ուորլիքը (ԱՄՆ), ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ դեսպան Անջեյ Կասպշիկի ուղեկցությամբ, տարածաշրջանային այցի շրջանակներում հոկտեմբերի 26-ին ժամանելու են Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն՝ հանդիպելու երկրի ղեկավարության հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ԱԳՆ-ն:
Հոկտեմբերի 27-ին համանախագահները մասնակցելու են Մարտակերտ-Թարթառ ճանապարհահատվածում ԵԱՀԿ առաքելության կողմից իրականացվելիք ԼՂՀ և Ադրբեջանի զինված ուժերի շփման գծի դիտարկմանը:
Դիտարկման ժամանակ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչն անցնելու են ադրբեջանական տարածք՝ ԼՂՀ կողմից:
ԼՂՀ իշխանությունները պատրաստակամություն են հայտնել աջակցել դիտարկման անցկացմանը և ապահովել դիտարկման մասնակիցների անվտանգությունը:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ посетят Нагорно-Карабахскую Республику
Сопредседатели Минской группы ОБСЕ Игорь Попов (Россия), Пьер Андрие (Франция) и Джеймс Уорлик (США), в сопровождении Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ посла Анджея Каспшика, в рамках регионального визита посетят 26 октября Нагорно-Карабахскую Республику и встретятся с руководством страны.
Сопредседатели примут участие в мониторинге линии соприкосновения вооруженных сил НКР и Азербайджана, который будет осуществлен миссией ОБСЕ 27 октября на участке дороги Мартакерт-Тартар.
Во время мониторинга сопредседатели Минской группы ОБСЕ и Личный представитель Действующего председателя ОБСЕ перейдут со стороны НКР на территорию Азербайджана.
Власти НКР выразили готовность содействовать проведению мониторинга и обеспечить безопасность участников мониторинга.