Արցախը եւս մասնակցել է «Համաշխարհային զբոսաշրջային շուկա» ցուցահանդեսին
Միացյալ Թագավորության մայրաքաղաք Լոնդոնում նոյեմբերի 7-10-ին տեղի է ունեցել «Համաշխարհային զբոսաշրջային շուկա» («World Travel Market») առաջատար միջազգային տարեկան ցուցահանդեսը՝ մասնակցությամբ Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի, Հայաստանի զբոսաշրջային ընկերությունների ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ներկայացուցիչների:
Ցուցահանդեսը հնարավորություն է ընձեռում զբոսաշրջության համաշխարհային շուկային Հայաստանի և Արցախի արդյունավետ ինտեգրման և գործարար աշխարհի ներկայացուցիչների հետ նոր գործընկերային կապերի հաստատման համար:
Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի հանրային կապերի գրասենյակը՝ նշելով, որ Հիմնադրամը շարունակում է խթանել Հայաստանի և Արցախի զբոսաշրջային ներուժի ներկայացվածությունը զբոսաշրջային միջազգային շուկաներում:

Арцах принял участие во Всемирной туристической выставке
В Лондоне 7-10 ноября прошла Всемирная туристическая выставка (World Travel Market), в которой приняли участие Фонд национальной конкурентоспособности Армении, туристические компании Армении, а также представители Нагорно-Карабахской Республики.
Выставка дает возможность для эффективной интеграции Армении и Арцаха в мировой туристический рынок и установления новых партнерских связей с представителями делового мира. Об этом сообщает пресс-служба Фонда национальной конкурентоспособности Армении, отмечая, что ФНКА будет продолжать стимулировать представленность туристического потенциала Армении и Арцаха на международных туристических рынках.