Ադրբեջանական կողմը կիրառել է թուրքական արտադրության ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք
Օգոստոսի 24-ի լույս 25-ի գիշերը և օրվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը շարունակել է տարբեր տրամաչափի հրետանային և հրաձգային զենքերից խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Բացի 60, 82 և 120 մմ-ոց ականանետերից (շուրջ 110 արկ) ադրբեջանական կողմը արևելյան ուղղությամբ կիրառել է նաև թուրքական արտադրության TP-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները պատասխան կրակով ճնշել են հակառակորդի ակտիվությունը և շարունակում են վստահորեն վերահսկել ողջ առաջնագիծը:

Азербайджанская сторона применила реактивные ракетные станции турецкого производства
В ночь с 24-го на 25-е августа и в течение дня противник продолжал нарушать режим перемирия на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских войск, применяя артиллерийское и стрелковое оружие различного калибра. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Помимо минометов 60, 82 и 120 мм (110 мин), азербайджанская сторона применила также реактивную ракетно-артиллерийскую станцию типа TP-107 турецкого производства.
Передовые подразделения Армии обороны НКР ответным огнем подавили активность противника и продолжают уверенно нести боевое дежурство.