Հայտնաբերվել և կալանավորվել է կնոջ և հոր սպանության համար
Ինչպես տեղեկացրել էինք` նոյեմբերի 2-ին, ժամը 07.40-ին, Դարբաս գյուղից Վանաձորի հիվանդանոց էր տեղափոխվել 60-ամյա Վահան Աբրահամյանի դիակը:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել էր, որ նույն օրը` ժամը 07.00-ի սահմաններում, 34-ամյա Մարտուն Աբրահամյանը գտնվելով հոգեկան անհավասարակշիռ վիճակում, տանը, գրպանի դանակով, սպանել էր 29-ամյա կնոջը` Արմենուհի Շիրինյանին, այնուհետև, նույն հասցեում գտնվող տնակում, նույն դանակով հարվածներ էր հասցրել իր հորը` Վահան Աբրահամյանին, որը հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել էր:
Մարտուն Աբրահամյանը դեպքի վայրից դիմել էր փախուստի:
Ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական և որոնողական միջոցառումների շնորհիվ նույն օրը` ժամը 23.30-ին, Դարբաս գյուղից Մարտուն Աբրահամյանը բերման է ենթարկվել ոստիկանության Վանաձորի բաժին:

Арестован мужчина, подозреваемый в убийстве жены и отца
Как уже сообщалось, 2 ноября в 07.40 из села Дарбас в больницу города Ванадзора было доставлено тело 60-летнего Ваана Абрамяна. Прибывшая на место происшествия оперативная группа выяснила, что в тот же день в 07.00 34-летний Мартун Абрамян, находясь в психически неуравновешенном состоянии, карманным ножом убил 29-летнюю жену, Арменуи Ширинян, после чего тем же ножом нанес удары своему отцу, Ваану Абрамяну, который скончался по дороге в больницу.
Мартун Абрамян скрылся с места преступления. Благодаря оперативно-розыскным мероприятиям сотрудников полиции 2 ноября в 23.30 он был обнаружен в селе Дарбас и подвергнут приводу в ванадзорское отделение полиции. М.Абрамян арестован. Предварительное следствие продолжается.