Փաստաբանին 40 րոպե թույլ չեն տալիս տեսակցել վստահորդին
Հայաստանի Հելսինկյան կոմիտեի փաստաբան Ռոբերտ Ռևազյանն ահազանգեց «Հետքին» ոստիկանության Շենգավիթի բաժնից՝ նշելով, որ արդեն 40 րոպեից ավելի իրեն թույլ չեն տալիս տեսակցել իր վստահորդի՝ Հովհաննես Իշխանյանի հետ:
Նա նաև նշեց, որ ցանկանում է Փաստաբանների պալատի ուշադրությունը հրավիրել այդ փաստի վրա:
Ահազանգ ունենք նաև ոստիկանության Էրեբունու բաժնից: Քաղաքացի Արփինե Սուքիասյանը հայտնեց, որ իր հետ երկու աղջիկներ են գտնվում բաժնում, ում թույլ չեն տալիս զանգ կատարել: Իրեն էլ շտապեցնում էին ու թույլ չէին տալիս խոսել: Նա արագ փոխանցեց, որ իր հետ գնվող երկու աղջիկներն արդեն 3 ժամից ավելի ոստիկանությունում են պահվում:
Բերման ենթարկված աղջիկներից մեկ ուրիշը ասաց, որ իրենց տանում են ալկոհոլի փորձաքննության: Նա փոխանցեց, որ փաստաբաններ չունեն և խնդրեց Փաստաբանական պալատին փաստաբաններ ուղարկել ոստիկանության Շենգավիթի, Էրեբունու, Կենտրոնի բաժանմունքներ:

Адвокату уже 40 минут не разрешают увидеться со своим доверителем
Hetq.am получил сигнал от адвоката Хельсинкского комитета Армении Роберта Ревазяна, который сообщил, что уже больше 40 минут ему не разрешают увидеться со своим доверителем Ованнесом Ишханяном.
Он также попросил Адвокатскую палату обратить внимание на этот факт.
В редакцию поступил также сигнал из отделения полиции округа Эребуни. Гражданка Арпине Сукиасян сообщила о том, что вместе с ней находятся две девушки, которым не разрешают сделать звонок, а ее саму торопят и не дают поговорить. Арпине также сообщила, что находящихся вместе с ней двух девушек держат в отделении больше 3-х часов.
Другая доставленная в полицию девушка рассказала, что ее ведут на проверку наличия алкоголя в крови. Она также сообщила, что у них нет адвоката, и попросила Адвокатскую палату прислать адвокатов в отделения полиции округов Шенгавит, Эребуни, Кентрон.