Սյունիքի մարզպետը որոշել է գիտնական դառնալ
Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը որոշել է կյանքի 55-րդ տարում իրեն նվիրել գիտությանը: «Հետքի» տեղեկություններով՝ նա որոշել է գիտությունների թեկնածուի կոչում ստանալու համար գիտական թեզ պաշտպանել Երեւանի Խ. Աբովյանի անվան մանկավարժական համալսարանում:
Պարզելու համար, թե ինչ թեմայով է թեկնածուական պաշտպանում, զանգահարեցինք մարզպետին: Վերջինս, լսելով «Հետքի» անունը, հետեւյալ պատասխանը տվեց. «Հա, խի՞ ես զանգել, որ: Արի Սյունիք, բոլոր հարցերիդ կպատասխանեմ»:
Սյունիքի մարզպետարանից էլ փոխանցեցին, որ Սուրիկ Խաչատրյանը դեռ թեկնածուական թեզը չի պաշտպանել, սակայն ընտրել է «Լեռնահայաստան. ինքնավար Սյունիք» թեման:

Губернатор Сюника решил стать ученым
Губернатор Сюника Сурик Хачатрян на 55-ом году жизни решил посвятить себя науке. По сведениям “Hetq”-а, с целью получения ученой степени он решил защитить диссертацию в Ереванском педагогическом университете им.Х.Абовяна.
Мы решили выяснить тему диссертации и позвонили губернатору. Последний, узнав, что звонит журналист “Hetq”-а, сказал буквально следующее: “А чего звонишь? Приезжай в Сюник, отвечу на все твои вопросы”.
В администрации Сюникской области сообщили, что Сурик Хачатрян пока не защитил кандидатскую диссертацию, но выбрал тему “Горная Армения: автономный Сюник”.