Ջահերով երթ` Թբիլիսիում
Ապրիլի 23-ին Թբիլիսիում կայացել է ավանդական ջահերով երթը' նվիրված Օսմանյան Թուրքիայում Հայոց Ցեղասպանության 96-րդ տարելիցին: Երթն ավարտվել է Վրաստանում Թուրքիայի դեսպանատան առջև, որտեղ ակցիայի մասնակիցները իրենց բողոքը հայտնեցին Հայոց Ցեղասպանության թուրքական ժխտողական քաղաքականության կապակցությամբ:
Միջոցառման նախաձեռնողն ու կազմակերպիչը «Վրաստանի հայ համայնք» հասարակական կազմակերպությունն է: Ջահերով երթին միացել են «Վրաստանի հայկական համագործակցության կենտրոն», «Վրաստանի Հայ ուսանողների միություն», «Վրաստանի հայ երիտասարդական միություն», «Վրաստանի հայ պատանեկան միություն» հասարակական կազմակերպությունները, իսկ բողոքի ակցիային Թուրքիայի դեսպանատան առջև միացան նաև վիրահայ այլ կազմակերպություններ:
«Վրաստանի հայ համայնքի» մամուլի ծառայությունը տեղեկացնոմ է, որ միջոցառմանը մասնակցում էր շուրջ 100 մարդ: Հավաքի մասնակիցների հիմնական պահանջը Թուրքիայի իշխանությունների կողմից Հայոց Ցեղասպանության ժխտման դադարեցումն էր:
Հիշեցնենք, որ ապրիլի 24-ին ժամը 14:00-ին Վրաստանում Թուրքիայի դեսպանատան առջև կկայանա բողոքի խաղաղ ցույց' Հայոց Ցեղասպանության ճանաչման պահանջով:

Tbilisi Torch Procession in Memory of Armenian Genocide
Traditional torch procession in the memory of the Armenian Genocide in Ottoman Turkey took place in Tbilisi, Georgian April 23. The procession concluded their route at the Embassy of Turkey in Georgia, where the participants expressed their protest against the Turkish gag rule on the issue of the Armenian Genocide.
The event was initiated and organized by the "Armenian Community of Georgia" non-government organization. The "Armenian Cooperation Centre of Georgia", "Armenian Student's Union of Georgia", "Armenian Youth Association of Georgia", and the "Armenian Pupils' Union of Georgia" joined the torch procession. Other Armenian organizations also joined the protest rally at the Embassy of Turkey.
Around 100 people were present at the event. Making end to the Turkish Genocide denial policy was the protestors' main demand.
A peaceful protest rally, demanding recognition of the Armenian Genocide, will be held at the Turkish Embassy in Georgia on April 24, at 14:00.