Հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը կասեցվել է
Հակառակորդը շփման գծի տարբեր ուղղություններով շարունակում է խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը:
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն` ապրիլի 22-ին և լույս 23-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1800 կրակոց: Հատկապես ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել շփման գծի հարավարևելյան և արևելյան ուղղություններով, որոնց ընթացքում հակառակորդը կիրառել է տարբեր տիպի նռնականետեր և 60 մմ ականանետեր:
ՊԲ առաջապահ ուժերի պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի դրսևորած ակտիվությունը կասեցվել է` հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ-ն:

Активность противника подавлена
Вооруженные силы Азербайджана продолжают нарушать режим перемирия на различных направлениях линии соприкосновения, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
По оперативным данным Армии обороны НКР, 22-го и в ночь на 23-е апреля вдоль всей линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск противник около 150 раз нарушил режим прекращения огня, произведя более 1800 выстрелов из автоматического оружия различного калибра в направлении армянских сил. Наиболее интенсивному обстрелу подверглись юго-западное и восточное направления линии соприкосновения.