Հակառակորդը շարունակում է ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը
Համաձայն ՊԲ օպերատիվ տվյալների, ապրիլի 21-ին և լույս 22-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 220 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 մմ ականանետերից, ՀԱՆ-17, ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետներից, ԶՈւ-23/2 տիպի զենիթային համակարգերից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 5500 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ուժերը համարժեք պատասխան են տվել հակառակորդի նախահարձակ գործողություններին և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց մարտական խնդիրը:

Противник продолжает интенсивно нарушать режим перемирия
Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, вооруженные силы Азербайджана продолжают интенсивно нарушать режим прекращения огня.
По оперативным данным АО НКР, 21 и в ночь на 22 апреля вдоль всей линии соприкосновения с ВС Нагорно-Карабахской Республики противник нарушил режим перемирия около 220 раз, задействовав автоматическое оружие различного калибра, минометы калибра 60 мм, гранатометы. В направлении армянских позиций было произведено около 5500 выстрелов из зенитных установок ЗУ-23/2.
Передовые подразделения ВС НКР дали адекватный ответ на посягательства противника и продолжили уверенно выполнять свою боевую задачу.