Էլինա Դանիելյանը Հայաստանի հավաքականին փրկեց պարտությունից. Ռուսաստան-Հայաստան՝ 2-2
Քիչ առաջ ավարտվեց շախմատի կանանց աշխարհի թիմային առաջնության Ռուսաստան-Հայաստան մրցավեճը: Այն անհաջող սկիզբ ունեցավ մեր թիմի համար, քանի որ չորրորդ տախտակի վրա Սուսաննա Գաբոյանը սեւերով պարտվեց Օլգա Գիրյային, իսկ Մկրտչյան-Պոգոնինա եւ Գորյաչկինա-Գալոյան պարտիաներն ավարտվեցին ոչ-ոքի: Էլինա Դանիելյանը առաջին խաղատախտակի վրա 59-րդ քայլին ի վերջո կարողացավ կոտրել Վալենտինա Գունինայի դիմադրությունը եւ հաղթանակ տարավ, ինչով ընդհանուր հակամարտության հաշիվը դարձավ 2-2:
Այս հաշվով ավարտվեցին նաեւ Հնդկաստան-Չինաստան, Լեհաստան-ԱՄՆ պարտիաները: Վրաստանը 4-0 հաշվով ջախջախեց Եգիպտոսին, այս պահին Ուկրաինան 3-0 հաշվով հաղթում է Ղազախստանին:

Элина Даниелян спасла сборную Армении от поражения: Россия-Армения – 2-2
На командном чемпионате по шахматам среди женщин завершились встречи между шахматистками России и Армении. Для нашей команды они начались неудачно, поскольку игравшая черными Сусанна Габоян проиграла Ольге Гиря, а партии Мкртчян-Погонина и Горячкина-Галоян завершились вничью. К счастью, Элине Даниелян удалось на 59-ом ходу сломать сопротивление Валентины Гуниной и одержать победу, благодаря чему счет стал равным – 2-2.
С аналогичным счетом завершились также партии Индия-Китай, Польша-США. Грузия со счетом 4-0 разгромила сборную Египта.