Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարեց՝ ԲՀԿ-ն ընդդիմություն է
Այսօր մեկնարկել են ԱԺ հերթական քառօրյա նիստերը: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի կողմից օրակարգը ներկայացնելուց հետո ԲՀԿ խմբակցության նորընտիր ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարեց, որ այսուհետ ԲՀԿ խմբակցությունն ընդդիմություն է:
Իսկ Գալուստ Սահկայնաը տեղեկացրեց, որ ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար է ընտրվել Նաիրա Զոհրաբյանը, քարտուղար` Վահե Էնֆիաջյանը:
Նշենք, որ մինչ Գագիկ Ծառուկյանի հայտարարությունը, թե ինքը հեռանում է ակտիվ քաղաքականությունից, ԲՀԿ խմբակցությունը ղեկավարում էր Գագիկ Ծառուկյանը, իսկ քարտուղարը Նաիրա Զոհրաբյանն էր:

Наира Зограбян: “Процветающая Армения” – оппозиция
Сегодня начало работу очередное четырехдневное заседание Национального Собрания. После того, как спикер НС Галуст Саакян представил повестку заседания, новоизбранный руководитель парламентской фракции “Процветающая Армения” Наира Зограбян заявила, что “ПА” уже является оппозицией.
Галуст Саакян сообщил, что руководителем фракции избрана Наира Зограбян, секретарем – Ваге Энфиаджян.
Отметим, что до заявления Гагика Царукяна об уходе из активной политики именно он возглавлял фракцию “ПА”, а Наира Зограбян была секретарем.