Քանի դեռ Կարապետյանն աշխատում է….
Քաղաքապետի հրաժարականի լուրը, թեեւ պաշտոնապես չի հաստատվել, սակայն մամուլը գրում է, որ Կարեն Կարապետյանն արդեն դիմումը գրել է, մնում է այն ընդունվի:
ՀՀԿ մամուլի խոսնակ, պատգամավոր Էդուարդ Շարմազանովը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ քաղաքապետը շարունակում է պաշտոնավարել: Ըստ Շարմազանովի' ՀՀԿ-ում նույնպես Կարեն Կարապետյանի հրաժարականի հարցը չի քննարկվել: «Ինչ լուրերը տարածվել են, այս ընթացքում ՀՀԿ ոչ գործադիր մարմնի, ոչ էլ խորհրդի նիստ չի գումարել, որ քննարկեր այդ հարցը»,-հավելեց Շարմազանովը:
Պատգամավորը ոչ կոռեկտ համարեց Կարեն Կարապետյանի հրաժարականի հավանականության մասին խոսել: «Քանի դեռ պարոն Կարապետյանը աշխատում է, ես կոռեկտ չեմ համարում մեկնաբանել այդ հարցը»,-ավելացրեց Էդուարդ Շարմազանովը:

Пока Карапетян работает...
Хотя информация об отставке мэра Еревана официально не подтверждена, однако пресса сообщает о том, что Карен Карапетян уже подал прошение об отставке, остается, чтобы ее приняли.
Пресс-секретарь Республиканской партии Армении, депутат парламента Эдуард Шармазанов в беседе с “Hetq”-ом сказал, что мэр продолжает работать. По словам Шармазанова, в РПА вопрос об отставке Карена Карапетяна не обсуждался. “После появления этих сведений ни исполнительный орган, ни совет РПА не созывали заседания для обсуждения данного вопроса”,- отметил депутат.
Разговоры о вероятности отставки Карена Карапетяна наш собеседник назвал некорректными. “Пока г-н Карапетян работает, я не считаю корректным комментировать этот вопрос”,- добавил Эдуард Шармазанов.