Շիրակի թեմի առաջնորդը ցուցարարներին հորդորում է տուն գնալ
Շիրակի թեմի առաջնորդ Միքայել եպիսկոպոս Աջապահյանը վերադարձել է ցուցարարների մոտ: Նա հորդորեց ցուցարարներին գնալ տուն՝ ասելով՝ բավ է այսօր, կա 14 վիրավոր, 13 ձերբակալված:
Սրբազանը նշեց, որ հենց հիմա մտնում է գլխավոր դատախազի մոտ, որպեսզի կխնդրի և կհորոդորի ազատ արձակել 13 ձերբակալվածներին: Իսկ ինքը կմնա դատախազության մոտ մինչև ցուցարարները ցրվեն:
Նշենք, որ հիվանդանոց էր տեղափոխվել ևս երկու ոստիկան: Ինչպես «Հետքին» տեղեկացրեցին Գյումրու բժշկական կենտրոնից, այս պահին բժշկական օգնություն է ստանում հինգ ոստիկան, իսկ քաղաքացիները գնացել են տուն, քանի որ ծանր վնասվածքներ չեն ստացել:

Предводитель Ширакской епархии призвал митингующих разойтись по домам
Предводитель Ширакской епархии Армянской Апостольской церкви епископ Микаел Аджапагян вернулся к митингующим и призвал их разойтись по домам. Обратившись к собравшимся, епископ сказал: на сегодня достаточно – есть 14 раненых и 13 задержанных.
Предводитель Ширакской епархии также отметил, что прямо сейчас направляется к генпрокурору, чтобы попросить его отпустить 13 задержанных, а сам он останется у прокуратуры до тех пор, пока митингующие не разойдутся.
Отметим, что в больницу доставлены также двое полицейских. Как сообщили Hetq.am в медцентре, на данный момент помощь получают пятеро полицейских, граждане отпущены домой, так как не получили серьезных травм. Один из полицейских будет направлен в Ереван.