Պաշտպանության բանակը գործողությունն իրականացրել է ամսի 20-ին
ԼՂՀ ՊԲ-ն հայտարարություն է տարածել ադրբեջանական կողմի հերքումների մասին, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.
Անդրադառնալով ս.թ. նոյեմբերի 12-ին խոցված հայկական ուղղաթիռի անկման վայրում ՊԲ-ի կողմից իրականացված հատուկ նշանակության գործողության վերաբերյալ ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության այսօր տարածած պաշտոնական հաղորդագրությանը, Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հանդես է եկել կատարվածը հերքող պատասխան տեղեկատվությամբ, որում մասնավորապես ժխտում է, իր ներկայացմամբ՝ երեկ ունեցած սեփական կորուստների փաստը:
Ի գիտություն Ադրբեջանի ռազմական գերատեսչության պաշտոնական քարոզչամեքենայի և նրան սպասարկող լրատվամիջոցների, ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը իրազեկում է, որ խոցված հայկական ուղղաթիռի անձնակազմի տարհանման հատուկ նշանակության գործողությունն իրականացվել է ոչ թե երեկ, այլև այն օրը, երբ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդագրություն էր տարածել առաջնային գծում կրած իր կորուստների վերաբերյալ, դրանք ներկայացնելով որպես հայ դիպուկահարների կողմից արձակված կրակոցների արդյունք:
Հիշեցման կարգով հավելենք, որ նման բովանդակությամբ հաղորդագրություններից մեկը Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության կողմից մամուլում տարածվել է նոյեմբերի 20-ին:
Դե ինչ, սա ադրբեջանական քարոզչությանը հատուկ մարտավարական հնարք է,որով հերթական անգամ փորձ է արվում պարտակել սեփական անճարակությունը:

Армия обороны НКР провела спецоперацию 20 ноября
Армия обороны НКР распространила заявление об опровержениях азербайджанской стороны, которое представляем ниже.
Касаясь распространенного сегодня министерством обороны НКР официального пресс-релиза об осуществленной Армией обороны спецоперации на месте падения сбитого 12 ноября армянского вертолета, министерство обороны Азербайджана распространило ответную информацию, в которой опровергает произошедшее и отрицает факт понесения им потерь.
К сведению официальной пропагандистской машины военного ведомства Азербайджана и обслуживающих ее СМИ: министерство обороны НКР сообщает, что спецоперация по возвращению тела и останков членов экипажа сбитого армянского вертолета была осуществлена не вчера, а в тот день, когда МО Азербайджана распространило сообщение о понесенных им потерях на передовой, представив эти потери как результат выстрелов армянских снайперов.
В порядке напоминания добавим, что одно из сообщений подобного содержания МО Азербайджана распространило в прессе 20 ноября.
Что ж, это тактический трюк азербайджанской пропаганды, с помощью которого предпринимается очередная попытка скрыть собственную беспомощность.