Առայժմ մեդալի հույսով
Տաշքենդում շարունակվող ըմբշամարտի աշխարհի առաջնությունում հայ մարզիկ-մարզուհիները դեռեւս ոչ մի մեդալ չեն նվաճել, ավելին՝ նրանք նույնիսկ երրորդ տեղի համար պայքարելու հնարավորություն չեն ունեցել: Ինչպես արդեն հայտնել ենք, ազատոճայինները, որոնց պայքարն արդեն ավարտվել է, անհաջողության են մատնվել մեկը մյուսի հետեւից:
Երեկ առաջին իսկ մրցամարտում պայքարից դուրս մնաց նաեւ մեր միակ մարզուհին՝ 69 կգ քաշային Կարինե Շադոյանը, որը որակավորման փուլում պարտվեց չինացի Ժուին, վերջինս էլ հաջորդ իսկ գոտեմարտում տանուլ տվեց ռուս մարզուհուն:
Երեկ ավարտվել են մրցումները կանանց 48, 55, 60 եւ 69 կգ քաշային կարգերում, այսօր մրցում են 53, 58 եւ 75 կգ քաշային մարզուհիները: Իսկ վաղը կկայանան կանանց 63 կգ եւ տղամարդկանց հունահռոմեական ոճի 75 եւ 85 կգ քաշայինների գոտեմարտերը: Հայ մարզասերների սպասելիքները հունահռոմեական ըմբիշներից ավելի մեծ են:
Նշենք, որ ազատոճայինների պայքարում թիմային հաշվարկում առաջինը Ռուսաստանն է, որը նվաճել է 5 ոսկի 8 քաշային կարգերում, աշխարհի մեկական չեմպիոն ունեն Հյուսիսային Կորեան, Ադրբեջանը, Թուրքիան (նկարում): Կանանց ըմբշամարտում էլ առայժմ 2 ոսկի են նվաճել ճապոնուհիները, 1-ական՝ Մոնղոլիան ու Գերմանիան:

Надежда на медали все еще есть
На проходящем в Ташкенте чемпионате мира по борьбе представители Армении пока не завоевали медали. Более того, они даже не получили возможность вести борьбу за третье место. Как мы уже сообщали, борцы вольного стиля, которые уже закончили свои выступления, терпели неудачу один за другим.
Вчера после первого же боя выбыла и наша единственная представительница в женской борьбе Карине Шадоян (69 кг), которая на классификационном этапе проиграла российской спортсменке.
Вчера завершились соревнования среди женщин в весовых категориях 48, 55, 60 и 69 кг, а сегодня в борьбу вступят спортсменки в весовых категориях 53, 58 и 75 кг. Завтра на ковер выйдут борцы греко-римского стиля (75 и 85 кг). От армянских борцов-классиков болельщики ждут большего.
Отметим, что в соревнованиях вольников первое место в командном зачете занимает Россия, завоевавшая 5 золотых медалей в восьми весовых категориях. По одному чемпиону миру имеют Северная Корея, Азербайджан, Турция (на снимке).