ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարն ընդունել է ԿԽՄԿ առաքելության ղեկավարին
ԼՂՀ արտաքին գործերի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ այսօր՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Կարեն Միրզոյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր Խաչի Միջազգային Կոմիտեի (ԿԽՄԿ) առաքելության ղեկավար Թոմաս Հալիերին։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ԼՂՀ-ում ԿԽՄԿ գրասենյակի կողմից ծավալվող գործունեությանը վերաբերող մի շարք խնդիրներ։
Այդ համատեքստում անդրադարձ է կատարվել նաև վերջերս ԼՂՀ տարածքում վնասազերծված ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի հարցին և այս կապակցությամբ ԼՂՀ-ում ԿԽՄԿ գրասենյակի և ԼՂՀ համապատասխան ատյանների, մասնավորապես, ԼՂՀ ռազմագերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով պետական հանձնաժողովի միջև հաստատված համագործակցությանը։

On July 22, Artsakh Minister of Foreign Affairs Karen Mirzoyan received Thomas Hallier, Head of the International Committee of the Red Cross (ICRC) Mission in Artsakh.
During the meeting, the parties discussed a number of issues related to the activities of the ICRC Office in Artsakh.
The parties also touched upon the issue of the neutralized Azeri subversive group in the territory of Artsakh, and the cooperation established in this regard between the ICRC Office in Artsakh and local appropriate structures, in particular, the Artsakh State Commission on Prisoners of War, Hostages and Missing Persons.