Արցախում նկարահանել են “Happy” երգի տեսահոլովակը
Ֆարել Ուիլիամսի հանրահայտ “Happy” երգի հիման վրա նկարահանված «Մենք երջանիկ ենք Ղարաբաղից» տեսահոլովակը երեկ հրապարակվել է յութուբում: Այն պատրաստել են Արեգ Բալայանը և Արսեն Բեգլարյանը՝ «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի աջակցությամբ: Հրապարակման պահից ի վեր շուրջ 18 ժամվա մեջ այն ունեցել է ավելի քան 35,000 դիտում:
Տեսահոլովակը պարունակում է 70 էպիզոդ՝ շուրջ 120 մարդու մասնակցությամբ: Իր մասնակցությունն է բերել նաև Արցախի բազմամյա բարեկամ Մեծ Բրիտանիայի լորդերի պալատի Բարոնուհի Քերոլայն Կոքսը՝ պարելով Ստեփանակերտի վերականգնողական կենտրոնի հաշմանդամների և աշխատակիցների հետ միասին:
Դրա հեղինակները նպատակ ունեն ցույց տալու, որ Արցախը ոչ թե հակամարտություն է, այլ զարգացող պետություն՝ իր առօրյա կյանքը վայելող երջանիկ բնակչությամբ:

“We are happy from Karabakh” - 35,000 Youtube Hits
The video of “We are happy from Karabakh”, based on the famous “Happy” song of Pharrell Williams, was circulated yesterday on Youtube.
In a mere 18 hours it has received more than 35,000 views.
It has been produced by Areg Balayan and Arsen Beglaryan with the support of “Hayastan” All Armenian Fund.
The video comprises 70 episodes with participation of over 120 people. The long-time friend of Artsakh Baroness Caroline Cox of the UK House of Lords also took part in the project, dancing together with disabled people and employees of the Stepanakert rehabilitation center.
Its authors aim to demonstrate that Artsakh is not a conflict, but a developing state with happy people, who enjoy their everyday lives.