Կրկին ինքնասպանությո՞ւն
Երեկ նորից զինվոր է մահացել, եւ ՊՆ քննչական ծառայությունն այն արդեն իսկ որակել է իբրեւ ինքնասպանություն: Ըստ քննչական մարմնի՝ ապրիլի 21-ին՝ ժամը 22:50-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ զորամասերից մեկում շարքային զինծառայող Արթուր Գեղամի Ղազարյանն իրեն ամրակցված ինքնաձիգից հրազենային վնասվածք է ստացել եւ հոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին՝ մահացել:
Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ Քրեական օրնսգրքի «Ինքնասպության հասցնելը» հոդվածի հատկանիշներով: ՊՆ քննչական ծառայության մամուլի հարցերով պատասխանատու Մերի Սարգսյանը «Լրագրին» հայտնել է, որ առայժմ ձերբակալվածներ չկան, եւ ինքը տեղեկություններ չունի, թե զինվորն մարմնական ինչպիսի վնասվածքներ է ստացել: Ուստի, հոդվածագիրը տարակուսում է, թե ինչ հիմքով է քրեական գործ հարուցվել «Ինքնասպանության հասցնելու» համար:
Արթուր Ղազարյանը բանակ էր զորակոչվել 2010 թ. աշնանը Հրազդանի զինկոմիսարիատից:
Ժողովուրդ ետ բանակում կա մի մանյակ ,որը դուք չեք կարում հայտնաբերեք տեսնւմ է որ անպատիժ է մնացել նորից է կատարում իրա սև գործը, կարող է դա նիվիդիմկա , դուք չեք կարողանւմ տեսնել . ինչ? է նշանակւմ հերթական ինքնասպանություն ,

Another Death; Another Suicide?
Another death has been reported in the ranks of the Armenian Army and true to form, the military’s Investigative Service has labelled it a suicide.
The IS reports that on April 21, an army private named Artour Ghazaryan, was shot with his own weapon and died while being transferred to hospital. A criminal case of suicide has been initiated
Mari Sargsyan, the press spokesperson at the IS, reported to Lragir that no one has yet been charged and that she as yet does not know the form or extent of the injuries inflicted on the soldier.
Suffice it to say that there seems to be a breakdown in communications over at the army’s Investigative Service.