Քննարկել են ականապատված տարածքների ականազերծման ռազմավարությունը
Պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Ինթերնեյշնլ Թրասթ Ֆունդ կազմակերպության միջազգային համագործակցության գծով խորհրդական Իստոկ Հոչևարին, տարածաշրջանային ներկայացուցիչ Լուկա Բահինին և Հայաստանում Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության գրասենյակի ղեկավար Իլոնա Տեր-Մինասյանին:
Ինթերնեյշնլ Թրասթ Ֆունդ կազմակերպության ներկայացուցիչների Հայաստան այցի նպատակն է մարդասիրական ականազերծման ուղղությամբ զարգացնել համագործակցությունը ՀՀ պաշտպանության նախարարության հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՀՀ ականապատված տարածքների ականազերծման ռազմավարության և ականազերծման գործողությունների ազգային ընթացակարգերի մշակմանն առնչվող հարցեր: Պարոն Հոչևարը տեղեկացրել է, որ Ինթերնեյշնլ Թրասթ Ֆունդը պատրաստ է սերտ համագործակցություն սկսել և տեխնիկական ու մասնագիտական օժանդակություն տրամադրել նորաստեղծ «Մարդասիրական և փորձագիտական կենտրոն» ՊՈԱԿ-ին:

Обсуждалась стратегия разминирования территорий РА
Первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян принял советника организации “Интернейшнл Траст Фунд” по линии международного сотрудничества Истока Гочевара, регионального представителя Луку Багина и руководителя ереванского офиса Международной миграционной организации Илону Тер-Минасян.
Цель визита в Армению представителей “Интернейшнл Траст Фунд” – развитие сотрудничества с Министерством обороны РА в направлении гуманитарного разминирования территорий.
Г-н Гочевар сообщил, что организация “Интернейшнл Траст Фунд” готова начать тесное сотрудничество и оказать техническое и профессиональное содействие недавно созданному Гуманитарному и экспертному центру.