Ադրբեջանի զինվելը մտահոգո՞ւմ է միջազգային հանրությանը
Այն, որ Ադրբեջանը զինվում է, մտահոգում է միջազգային հանրությանը: Անդրադառնալով Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին վաճառված տանկերին՝ հավաստիացրեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը:
«Մտահոգում է և միջազգային հանրությանը, և եռանախագահող երկրներին, որոնք միշտ կոչ են անում համապատասխան քայլեր ձեռնարկել հրադադարի ամրապնդման, դիպուկահարների դուրսբերման և համապատասխան մեխանիզմի ստեղծման գործում, որը կզբաղվի հրադադարի խախտման հետաքննություններով»,- ասաց Նալբանդյանը:
Անդրադառնալով ԼՂՀ հակամարտության բանակցային գործընթացին՝ Է. Նալբանդյանն ասաց, որ այն ընթանում է իր հունով. «Մի քանի օրից համանախագահները կլինեն Ադրբեջանում, որովհետև վերջին անգամ, երբ տարածաշրջանում էին, այցելեցին, հանդիպումներ ունեցան Հայաստանում, Ղարաբաղում, որ հանդիպեն Ադրբեջանի ղեկավարության հետ, որը նախորդ անգամ երկրում չէր»:

Вооружение Азербайджана беспокоит международную общественность?
То, что Азербайджан вооружается, беспокоит международную общественность, заявил министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян, касаясь продажи Россией танков Азербайджану.
“Эта проблема беспокоит и международное сообщество, и сопредседательствующие страны, которые всегда призывают предпринимать соответствующие шаги по укреплению режима перемирия и отводу снайперов”,- сказал глава МИД РА.
Касаясь переговорного процесса по урегулированию нагорно-карабахского конфликта, Налбандян отметил, что он идет в нормальном русле. “Через несколько дней сопредседатели будут в Азербайджане, поскольку во время последнего визита в регион они провели встречи в Армении и Карабахе, но с руководством Азербайджана встретиться не смогли, так как оно отсутствовало из страны”,- сказал Эдвард Налбандян.