Գագիկ Ծառուկյանն ու Լևոն Տեր-Պետրոսյանը պարբերաբար հանդիպում են միմյանց
ԲՀԿ և ՀԱԿ խմբակցությունների առաջնորդները, ինչպես հայտնի է, երեկ հանդիպել են միմյանց, քննարկել ստեղծված իրավիճակը, երկու քաղաքական ուժերի համագործակցությունը, խորհրդարանական ոչ իշխանական ուժերի քառյակի անելիքները:
«Հետքը» ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանից, ով ևս մասնակցել էր հանդիպմանը, հետաքրքրվեց, թե ինչ նպատակ էր հետապնդում հանդիպումը: Ի պատասխան՝ Լևոն Զուրաբյանը միայն ասաց, թե հանդիպումից հետո տարածված պաշտոնական հաղորդագրությանն ավելացնելու ոչինչ չունի: ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Ստեփան Մարգարյանն էլ, ով նույնպես մասնակցել է երկու առաջնորդների հանդիպմանը, նշեց. «Հանդիպման մասին ինչ ասվել է, դա էլ եղել է, ավելացնելու ոչինչ չունեմ: Դա մտքերի փոխանակության, իրավիճակի վերլուծության հանդիպում էր»:
Նա նշեց, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն ու Գագիկ Ծառուկյանը պարբերաբար են հանդիպում միմյանց, իսկ թե ինչու քառակողմ ձևաչափը նեղացավ, ինչու «Ժառանգության» ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը կամ ՀՅԴ գերագույն մարմնի ներկայացուցիչները չմասնակցեցին հանդիպմանը, Ստեփան Մարգարյանը նշեց. «Մենք բազմաթիվ անգամ երկկողմանի հանդիպումներ ենք արել, և որևէ խնդիր չի եղել՝ ինչու նրա հետ, մյուսի հետ: Մենք առանձին Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հետ էլ ենք հանդիպել, Դաշնակցության հետ էլ ենք հանդիպել, հանդիպումներ միշտ եղել են»:

Гагик Царукян и Левон Тер-Петросян периодически проводят встречи
Как известно, лидеры парламентских фракций “Процветающая Армения” и Армянского национального конгресса вчера провели встречу, в ходе которой обсудили сложившуюся ситуацию, вопросы сотрудничества двух политических партий, планы четырех невластных парламентских сил.
Hetq.am поинтересовался у руководителя фракции АНК Левона Зурабяна, который также участвовал во встрече, какую цель она преследовала. Зурабян отметил, что ничего больше того, что сообщалось в официальном пресс-релизе, сказать не может. А депутат фракции “Процветающая Армения” Степан Маркарян сказал, что состоялся обмен мнениями, была проанализирована ситуация. Депутат также сообщил, что Левон Тер-Петросян и Гагик Царукян периодически проводят встречи.
На вопрос, почему четырехсторонний формат сузился и руководитель партии “Наследие” Раффи Ованнисян и представители Верховного органа АРФ Дашнакцутюн не приняли участие во встрече, Степан Маркарян ответил: “Мы много раз проводили двусторонние встречи, и никакихпроблем не возникало. Мы отдельно встречались и с Раффи Ованнисяном, и с представителями Дашнакцутюн”.