Քառյակը հրատապ նիստ է գումարել. կառավարության ծրագրի շուրջ միասնական դիրքորոշում դեռ չի կայացվել
ԱԺ ոչ իշխանական չորս խմբակցությունները քիչ առաջ խորհրդարանում հերթական դռնփակ նիստն են անցկացրել և քննարկել կառավարության նոր ծրագիրը: Քառյակի նիստը նախօրոք պլանավորված չի եղել, որովհետև այս պահին ընթանում է ԱԺ հերթական քառօրյան, ու ենթադրվում է, որ չորս խմբակցությունները հրատապ են համարել ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի ելույթներից հետո նիստում քննարկել կառավարության ծրագիրը:
«Հետքի» հետ զրույցում ԱԺ ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանն ասաց, թե ոչ իշխանական ուժերի այսօրվա հանդիպումը ոչ թե նիստ, այլ խորհրդակցություն է եղել: «Ընթացքի հետ կապված քննարկում է եղել` կառավարության ծրագիրն ենք քննարկել, ու առայժմ որևէ համաձայնություն քառյակի մակարդակով տեղի չի ունեցել, պարզապես մտքերի փոխանակում է եղել»,- նշեց նա:
Մեր հարցին, թե նախնական խորհրդակցության արդյունքում քառյակի դիրքորոշումները շարունակում են արդյոք մոտ մնալ կառավարության ծրագրի շուրջ, Ա. Ռուստամյանը դրական պատասխան տվեց: «Մոտ են»,- նշեց նա` ավելացնելով, որ մյուս հանդիպումը կլինի հընթացս, որովհետև իրենք հավաքվելու խնդիր չունեն:

Четверка созвала срочное совещание: единая позиция по программе правительства пока не сформирована
Несколько минут назад четыре невластные парламентские фракции созвали в парламенте очередное закрытое совещание для обсуждения новой программы правительства. Заседание заранее не планировалось, поскольку в настоящее время проходит очередное заседание Национального Собрания и предполагается, что четверка сочла необходимым после выступления премьер-министра Овика  Абрамяна обсудить на заседании программу правительства.
В беседе с Hetq.am руководитель фракции АРФ Дашнакцутюн Армен Рустамян сообщил, что на сегодняшнем совещании обсуждалась программа правительства. “Какое-либо согласие на уровне четверки пока не достигнуто, состоялся всего лишь обмен мнениями”,- отметил А.Рустамян.
На вопрос, выявило ли совещание близость позиций четырех  сил по программе правительства, депутат фракции АРФД дал утвердительный ответ, добавив, что следующая встреча тоже состоится спонтанно.