«ԱրմենՏել»-ը պարգևատրեց «Հեքիաթների աշխարհում» մրցույթ-փառատոնի հաղթողներին
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline)  հայտարարում է «Հեքիաթների աշխարհում» մանկական նկարի համահայկական մրցույթ-փառատոնի հաղթողների պարգևատրման մասին: Ցուցահանդեսին ներկայացված 243 նկարներից 38 աշխատանքի հեղինակները ստացան նվերներ Հայաստանի Հանրապետության կրթության և գիտության նախարարության և «ԱրմենՏել» ընկերության կողմից:
Արդեն երկրորդ տարին է, ինչ մրցույթ-փառատոնը կազմակերպվում է Հայաստանի Հանրապետության կրթության եւ գիտության նախարարության կողմից` «ԱրմենՏել» ընկերության աջակցությամբ:
Հայկական հեքիաթներին նվիրված մրցույթ-փառատոնին ներկայացվել է շուրջ 1000 աշխատանք աշխարհի 18 երկրից (ԱՄՆ, Արգենտինա, Բելառուս, Բելգիա, Բուլղարիա, Թուրքիա, Իսպանիա, Իրան, Լիբանան, Չինաստան, Ռումինիա, Ռուսաստան, Սիրիա, Ուզբեկստան, Ուկրաինա, Ուրուգվայ, Ֆրանսիա, Քուվեյթ), Արցախից և Հայաստանից: Մրցույթի առաջին փուլից հետո 243 լավագույն նկարներ ցուցադրվել են Երևանի գեղագիտության ազգային կենտրոնում:
«Գլոբալիզացիայի դարաշրջանում միայն կրթական համակարգը չի կարող ապահովել երիտասարդ սերնդի արդյունավետ դաստիարակությունը: Այն բազմակողմանի և բարդ գործընթաց է և այստեղ չափազանց կարևոր է տարբեր կառույցների ներգրավվածությունը: «ԱրմենՏել» ընկերությունը հովանավորում է բազմաթիվ կրթական ծրագրեր, և այս մրցույթ-փառատոնը նման համագործակցության վառ օրինակ է: Այն հետապնդում է մեկ ընդհանուր նպատակ` կրթել արժանի սերունդ, որն էլ հետագայում կդառնա պայծառ ապագա կերտելու գրավականն ու երաշխիքը», - նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության հասարակայնության հետ կապերի ծառայության ղեկավար Անուշ Բեղլոյանը:
Նշենք, որ ՀՀ Կրթության և գիտության նախարարության նախաձեռնությամբ և «ԱրմենՏել»-ի աջակցությամբ լույս է տեսնելու կատալոգ, որում կներառվեն մրցույթի երկրորդ փուլ անցած լավագույն աշխատանքները:

«АрменТел» наградила победителей всеармянского конкурса рисунков «В мире сказки»
Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляет о награждении победителей всеармянского конкурса детских рисунков «В мире сказки». Авторы 38-и из представленных на выставке 243 работ получили подарки от Министерства образования и науки Армении и компании «АрменТел».
Уже второй год при поддержке ЗАО «АрменТел» министерство образования и науки организует конкурс детских рисунков. Для участия в конкурсе, посвященном армянским сказкам, было представлено около 1000 работ из Армении, Аргентины, Беларуси, Бельгии, Болгарии, Турции, Испании, Ирана, Ливана, Китая, Румынии, России, Сирии, США, Узбекистана, Украины, Уругвая, Франции, Кувейта и Арцаха. После первого этапа 243 лучшие работы были представлены на выставке в Ереванском центре эстетики.
«В эпоху глобализации система образования не может в одиночку обеспечить достойное воспитание молодого поколения. Это сложный и многогранный процесс, и здесь очень важна вовлеченность самых разных структур. «АрменТел» поддерживает множество образовательных проектов, и сегодняшняя выставка является одним из ярких примеров сотрудничества, которое преследует общую цель – воспитать достойное поколение, которое станет залогом и гарантией яркого будущего», - отметила руководитель службы по связям с общественностью ЗАО «АрменТел» Ануш Беглоян.
Отметим, что по инициативе Министерства образования и науки, при поддержке «АрменТел» будет опубликован каталог с лучшими работами, прошедшими во второй этап конкурса.