«ԱրմենՏել»-ը շարունակում է աջակցել Հայաստանում կիբեռխաղերի զարգացմանը
Edge Gaming ընկերությունը, «ԱրմենՏել» ՓԲԸ աջակցությամբ, հայտարարում են ESWC (Electronic Sports World Cup) կիբեռսպորտի միջազգային առաջնության ընտրական փուլի անցկացման մասին:
Մրցումները կանցկացվեն FIFA 11, PES 2011, Call of Duty: ModernWarFare2, Counter-Strike 1.6 խաղային մարզաձևերում. Առաջնությունն անցկացվում է 2 փուլով` սեպտեմբերի 24-25 Nexus համակարգչային ակումբում Pro evolution soccer 2011 և FIFA 11 ձևերով և հոկտեմբերի 1-2 Congress հյուրանոցում Counter-Strike և Call of Duty ձևերով. FIFA 11 խաղային մարզաձևում լավագույն 2 խաղացողներ կստանան գլխավոր մրցանակ` Ֆրանսիայում կայանալիք ESWC քարորդ եզրափակիչի ուղեգրեր:
Հայաստանում ESWC առաջնությանը մասնակցել ցանկացողները պետք է գրանցվեն www.edge.am կայքում:
«Մեր ընկերության համար կիբեռխաղերի առաջնություններին սատարելը` ևս մի հնարավորություն է աջակցելու հայ երիտասարդների բազմակողմանի զարգացմանը: Համակարգչային նոր տեխնոլոգիաների զարգացմամբ ի հայտ է գալիս շփվելու նոր մշակույթ, երիտասարդները հետաքրքրվում են տեխնիկական առաջընթացի արդիական միտումներով, և համակարգչային սպորտը` բացառություն չէ: Վստահ եմ, որ ինտերնետի տարածմանը զուգահեռ Հայաստանում կբարձրանա նաև կիբեռխաղերի հանդեպ հետաքրքրությունը, իսկ մեր երիտասարդները կզբաղեցնեն պատվավոր տեղեր համաշխարհային առաջնությունների հաղթողների շարքում», - նշեց «ԱրմենՏել» ընկերության Գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
«Հայ մարզիկների համար ESWC առաջնությանը մասնակցելը ոչ միայն հաճելի ժամանց է, այլև կիբեռսպորտի աշխարհում իրենց մասին հայտարարելու լավ հնարավորություն: Մենք ուրախ ենք համագործակցել “ԱրմենՏել” ընկերության հետ, որն այս տարի աջակցում է Հայաստանում համակարգչային խաղերի երկրորդ խոշոր առաջնությանը: Հուսով ենք, որ հայ երիտասարդներին դուր կգա մեր առաջնությունը», - նշեց Edge Gaming ընկերության տնօրեն Էդգար Սահակյանը:
The Electronic Sports World Cup –համակարգչային խաղերի համաշխարհային հեղինակավոր առաջնություն է: Իր նշանակությամբ ESWC գավաթը զիջում է միայն WCG գավաթին: Մրցումներն անցկացվում են 2003 թվականից: 2011-ի հնգօրյա առաջնությունը կանցկացվի Փարիզի Դիսնեյլենդում: 6000 քմ ընդհանուր տարածք զբաղեցնող խաղային տաղավարում իրենց հմտությունները կցուցադրեն ավելի քան 600 մարզիկ: Առաջնության խաղերին այցելում են շուրջ 5000 հանդիսատես, իսկ միջոցառումը լուսաբանում են առաջատար ԶԼՄ-ների ավելի քան 500 թղթակից: 2010 թվականի ESWC առաջնության մրցանակային ֆոնդը կազմել է 213 500 ԱՄՆ դոլար:

«АрменТел» продолжает содействовать развитию киберспорта в Армении
Компания Edge Gaming при поддержке ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) объявляют о проведении отборочного тура международного чемпионата по киберспорту - ESWC (Electronic Sports World Cup).
В рамках первенства будут проведены соревнования по играм FIFA 11, PES 2011, Call of Duty: ModernWarFare2, Counter-Strike 1.6. Чемпионат проводится в два этапа: 24-25 сентября в компьютерном клубе Nexus по футбольному симулятору Pro evolution soccer 2011 и FIFA 11, а второй этап: 1-2 октября в гостинице «Congress» по шутерам от первого лица Counter-Strike и Call of Duty. Главным призом турнира станут путевки на четвертьфинал ESWC во Францию для двух лучших игроков в дисциплине FIFA 11.
Все желающие принять участие в первенстве ESWC в Армении должны пройти обязательную регистрацию на сайте www.edge.am
«Поддержка чемпионатов по киберспорту для нашей компании еще одна возможность содействовать многогранному развитию армянской молодежи. С развитием новых компьютерных технологий в мире появляется новая культура общения, молодежь интересуется современными течениями технического прогресса и компьютерный спорт – не исключение. Я уверен, что с расширением Интернет проникновения, повысится и популярность киберспорта в Армении, а наша молодежь займет почетное место среди победителей международных игровых дисциплин», - отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
«Для армянских игроков участие в ESWC – не просто возможность хорошо провести время, но и неплохой шанс заявить о себе всему миру киберспорта. Мы рады сотрудничеству с компанией «АрменТел», которая только за этот игровой сезон поддерживает уже второе крупное первенство по компьютерным играм в Армении. Надеемся, что организованный нами чемпионат понравится армянской молодежи», - отметил директор компании Edge Gaming Эдгар Саакян.
The Electronic Sports World Cup (Всемирный киберспортивный кубок) – престижное мировое первенство по компьютерным играм. Кубок ESWC по значимости считается вторым после WCG. Чемпионат проводятся с 2003 года. В 2011 году пятидневное первенство пройдет в парижском Диснейленде. В этом году на общей площади игрового павильона, которая составляет более 6 км², свои игровые навыки продемонстрируют около 600 игроков. Игры чемпионата традиционно посещают около 5000 зрителей, а освещают мероприятие более 500 журналистов из ведущих мировых СМИ. В прошлом году призовой фонд ESWC составил $213.500.