Ծառահատումն ապօրինի է եղել
Բնապահպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Հասմիկ Մկրտչյանը «Հետք»-ին տեղեկացրեց, որ ԲՆ նախարար Արամ Հարությունյանի հանձնարարությամբ Բնապահպապանական պետական տեսչության աշխատակիցները այցելել են Խանջյան 27 հասցե, որտեղ նախօրեին ծառահատում էր կատարվել:
Տեղում պարզվել է, որ հատվել է թեղի տեսակի, 23-33 սմ տրամագծով 4 ծառ: Ծառահատումն իրականացրել է Էդգար Մարկոսյանը, ում նկատմամբ կիրառվել է 50 հազար դրամ վարչական տույժ, և բնությանը հասցրած վնասը հաշվարկվել է 380 հազար դրամ: Գումարն արդեն վճարվել է պետբյուջե: Էդգար Մարկոսյանը «Լևոն Ամիրխանյան» շինարարական կազմակերպության աշխատակիցն է: Հիշեցնենք, որ Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հարևանությամբ հերթական շինությունը կառուցելու համար ապրիլի 27-ին 4 ծառ էր հատվել: Իսկ տեղում բարձրահարկ շինություն է կառուցվելու (Տես` Հերթական շինությունը` ծառերի հաշվին):

The Ministry of Nature Protection has reported to Hetq that yesterday’s tree cutting at 27 Khandjian Street was illegal. Four elm trees, measuring 23-33 centimetres in diameter, were chopped down by Edgar Markosyan.
The culprit was fined 50,000 AMD in penalties as well as 380,000 in damages, which have been paid. Edgar Markosyan is on the payroll of the "Levon Amirkhanyan" construction company. On April 27, for other tree were cut down at the site next to the Armenian Football Federation. A high-rise building is under construction there.