Կամ նոր ընտրություններ կամ պատերազմ
«Ֆուտբոլային դիվանագիտության մեջ հաշիվ չկա, գնդակը չի կարող հաշիվ ունենալ, երբ գնդակին բոլոր կողմերից խփում են, հաշիվ չեն հարցնում»,- Սերժ Սարգսյանի ֆուտբոլային դիվանագիտությունն այսպես մեկնաբանեց Արամ Կարապետյանը: Նա կարծում է, որ այս գործընթացի արդյունքում Հայաստանն ավելի է թշնամանալու Թուրքիայի եւ Ադրբեջանի հետ:
«Հայաստանն այս ամենից ոչինչ չշահեց. սահմանը փակ է, ավելի թշնամացած է հարեւանների հետ, կանգնած ենք ղարաբաղյան պատերազմի վերսկսման վտանգի առաջ: Մենք սկսեցինք մի անմիտ, շատ դժվար եւ խճճված մի գործընթաց, որի արդյունքում մտնում ենք փակուղի: Իմ կարծիքով` այդ գործընթացը սկսելու միտքը միգուցե Հայաստանում չի մշակվել»,- ասում է «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը:
Նա կարծում է, որ այս իրավիճակում երկու լուծում է հնարավոր. քաղաքական կուրսի փոփոխություն` նոր ընտրություններ անցկացնելու միջոցով կամ պատերազմ: «Կամ իշխանության կգան նոր ուժեր եւ պատերազմ չի լինի կամ կլինի պատերազմ, որի արդյունքում նոր ուժեր կգան իշխանության»,- ասում է ՆԺԿ նախագահը:
Արամ Կարապետյանը ցանկանում է, որ իշխանության գան երիտասարդ ուժեր, իսկ նախկին եւ ներկա պաշտոնյաները լինեն նրանց խորհրդականները:

"New Times" political party leader Aram Karapetyan today lambasted the Armenian government’s attempt to normalize relations with Turkey, labelling the process as causing more harm than good.
"Armenia has not benefitted at all. The border remains closed and relations with Turkey are tenser than before. We are also now facing a possible resumption of hostilities over Karabakh," Mr. Karapetyan said, adding that, "We started a process that was ill-conceived and fraught with complexity which has lead us into a dead-end."
Mr. Karapetyan said there were two solutions in this situation – either a change of policy requiring new elections or war. "Either new political forces will come to power and war will be averted, or war will break out and a new government will come to power as a result."