Արցախում ոչնչացրել են ադրբեջանական անօդաչու ինքնաթիռ
Այսօր առավոտյան ԼՂՀ Ասկերանի շրջանում ՀՀ զինված ուժերը ոչնչացրել են ադրբեջանական անօդաչու ինքնաթիռ, որն առաջին գծում փորձել է հետախուզական գործունեություն իրականացնել։ Այս մասին «7or.am»-ին հայտնել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամլո քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը։
«Այն փորձում էր ներթափանցել մեր տարածք, որը խոսում է ադրբեջանական անօդաչու սարքերի տեխնիկական «զարգացածության» մասին»,- նշել է Կարապետյանը։
Ինչ վերաբերում է հայկական անօդաչու թռչող սարքերին, ապա Դավիթ Կարապետյանը նշել է, որ դրանք կներկայացվեն սեպտեմբերի 21-ին կայանալիք Անկախության 20-ամյակին նվիրված միջոցառման ժամանակ:

В Арцахе уничтожен азербайджанский беспилотный самолет
Сегодня утром вооруженные силы РА сбили в Аскеранском районе НКР азербайджанский беспилотный самолет, который пытался осуществить разведку на передней линии. Об этом “7or.am” сообщил пресс-секретарь министра обороны РА Давид Карапетян.
“Самолет пытался проникнуть на нашу территорию, что свидетельствует о технической “развитости” азербайджанских беспилотных летательных аппаратов”,- отметил Д.Карапетян.
Говоря об армянских беспилотниках, пресс-секретарь министра обороны РА отметил, что они будут представлены на праздничном параде 21 сентября, посвященном Дню независимости Армении.