Դիտորդներին ու վստահված անձին դուրս են հանել ընտրատեղամասից/լրացված
Այս պահին թիվ 10/19 ընտրատեղամասում հրմշտոց ու վեճ է տեղի ունենում, ընտրատեղամասի դուռը փակել են եւ ընտրողներին թույլ չեն տալիս ներս մտնել: Քիչ առաջ 2 դիտորդներ նկատել են, որ ընտրություններին մասնակցած անձանց` իրենց արձանագրած թիվը 100-ով տարբերվում է հանձնաժողովի անդամների արձանագրած թվից: Դրանից հետո դիտորդներին, Դավիթ Հակոբյանի վստահված անձին ու լրագրող Հայկ Գեւորգյանի հարվածելով ու քաշքշելով դուրս են հանել ընտատեղամասից:
«Հանձնաժողովի նախագահի գլխավորությամբվ մեզ դուրս հանեցին, եւ այժմ չենք կարողանում ներս մտնել, որովհետեւ դուռը փակել են մեզ վրա: Մատյանները տարել են, փորձում են կեղծիքներ անել, այդ 100 անձանց անունները գրել եւ նրանց փոխարեն ստորագրել»,- «Հետքին» ասաց Դավիթ Հակոբյանի վստահված անձ Վլադիմիր Կարապետյանը:
Ընտրատեղամասում է գտնվում Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովում «Ժառանգության» ներկայացուցիչ Զոյա Թադեւոսյանը, ով վեճի է բռնվել հանձնաժողովի նախագահի հետ:
Ընտրատեղամաս են եկել ընտրատարածքային հանձնաժողովի անդամներ, որոնց սկզբում չեն ցանկացել ներս թողնել, այնուհետեւ հաջողվել է մուտք գործել տեղամաս: Ընտրամատյանը, որը կորել էր, մինչ այժմ չի հայտնաբերվել:

At this moment voting has stopped at the 10/9 polling precinct. An argument and a scuffle has broken out and this has prompted election officials to close the doors to the all new voters.
A short while ago, election monitors at the station noticed that their tally of those who had cast ballots differed by 100 from the tally being kept by committee officials. After the monitors registered their concerns, they were forcibly removed from the polling station. Also removed were reporter Hayk Gevorgyan and the proxy for candidate Davit Hakobyan.
Proxy Vladimir Karapetyan told "Hetq" that, "The election committee president had us forcibly removed and we can’t get back in because they’ve locked the doors. They have taken the ballot registers and are trying to fraudulently get those 100 votes officially tallied."
Zoya Tadevosyan, a Heritage Party member serving on the Central Elections Commission, is at the polling station and is in a heated debate with the local election committee president.