Չախալյանների պաշտպանները Վճռաբեկ բողոք են ներկայացրել
«Միասնական Ջավախք» ժողովրդավարական դաշինքի առաջնորդ Վահագն Չախալյանի պաշտպանները Վճռաբեկ բողոք են ներկայացրել: Ընդ որում` Չախալյանների երեք փաստաբանները` Զուրաբ Ռոստիաշվիլին, Նինո Անդրիաշվիլին և Ստեփան Ոսկանյանն իրենց բողոքները ներկայացրել են առանձին-առանձին:
Ստեփան Ոսկանյանը պահանջել է բեկանել (վերացնել) Ախալցխայի շրջանային դատարանի դատավճիռը և Թբիլիսի քաղաքի վերաքննիչ դատարանի որոշումը և կայացնել նոր դատական ակտ` իր պաշտպանյալներ Վահագն, Ռուբեն և Արմեն Չախալյաններին ճանաչել անպարտ իրենց մեղսագրվող հանցագործությունների կատարման մեջ և դադարեցնել նրանց նկատմամբ իրականացվող քրեական հետապնդումը` հռչակելով վերջիններիս անմեղությունն իրենց առաջադրված մեղադրանքներում:
Դատական նիստերի արձանագրություններում փաստաբան Զուրաբ Ռոստիաշվիլին սխալ է հայտնաբերել, այն է` արձանագրություններում նշված է, որ Վահագն Չախալյանը հաստատել է, որ իրենց տանը հայտնաբերված ատրճանակը իրեն է պատկանում: Մինչդեռ դատարանում Վահագնը նման բան չի ասել: Փաստաբանը չի բացառել, որ դա հայերենից վրացերեն վատ թարգմանության հետևանք է:
Նոյեմբերի 24-ին Վրաստանի Վերաքննիչ քաղաքացիական դատարանում քննվել է նաև Չախալյանների գործում ներգրավվել ցանկացող ֆրանսահայ իրավապաշտպան Պատրիկ Արապյանի գործը: Դատարանը, սակայն, նույնն է թողել առաջին ատյանի վճիռը:

Chakhalyan's Lawyers Petition the Georgian Court of Cassation
All three defense attorneys for Vahagn Chakhalyan, head of the “United Javakhk” alliance have separately filed proceedings with the Georgian Court of Cassation to annul the decision of the Akhaltskha District Court and the Tbilisi Court of Appeals against their client and his family members.
The three attorneys, Zurab Rostiashvili, Nino Andreashvili and Stepan Voskanyan, also demanded that the Court issue a ruling dropping all charges against Chakhalyan and his relatives.
Attorney Rostiashvili stated that he had uncovered a mistake in the court records where it states that Chakhalyan declares that the pistol found in his house belongs to him. The lawyer argued that Chakhalyan made no such statement in court. He didn’t rule out the possibility that the mistake was due to a poor translation from Armenian to Georgian.