Հանրային սննդի 168 օբյեկտում ծխողների համար տարածքներ են առանձնացվել
«Ծխախոտի իրացման, սպառման և օգտագործման սահմանափակումների մասին» ՀՀ օրենքի շրջանակներում Երևանի քաղաքապետի հանձնարարությամբ մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջանների հանրային սննդի օբյեկտներում շարունակվում է ծխողների համար առանձնացված տարածքների ստեղծման գործընթացը:
Համաձայն վարչական շրջանների տրամադրած տեղեկատվության` մայրաքաղաքի Դավթաշեն, Նորք Մարաշ և Նուբարաշեն վարչական շրջանների հանրային սննդի բոլոր օբյեկտներում արդեն իսկ առանձնացվել են համապատասխան տարածքներ: Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում գործող հանրային սննդի 17 օբյեկտներից 7-ում ծխելն ընդհանրապես արգելված է, իսկ 10-ում ծխողների համար առանձին տարածք է հատկացվել:
Ընդհանուր առմամբ մայրաքաղաքի հանրային սննդի 168 օբյեկտներում արդեն ծխողների համար առանձնացված տարածքներ կան:

Separate Smoking Areas in 168 Cafes and Restaurants
The process of creating separate smoking and non-smoking areas in cafes and restaurants, based on the law on "limitations on the sale, consumption and use of tobacco" is ongoing in all of the city's districts is in progress, through a special directive by the mayor of Yerevan.
Based on the information provided by the authorities of Yerevan's districts, all cafes and restaurants in Davtashen, Nork Marash and Nubarashen have separate areas for smokers and non-smokers.
In Malatia-Sebastia, smoking is prohibited completely in 7 of 17 such enterprises, while there are separates areas in the remaining 10.