Հանրային սննդի 168 օբյեկտում ծխողների համար տարածքներ են առանձնացվել
«Ծխախոտի իրացման, սպառման և օգտագործման սահմանափակումների մասին» ՀՀ օրենքի շրջանակներում Երևանի քաղաքապետի հանձնարարությամբ մայրաքաղաքի բոլոր վարչական շրջանների հանրային սննդի օբյեկտներում շարունակվում է ծխողների համար առանձնացված տարածքների ստեղծման գործընթացը:
Համաձայն վարչական շրջանների տրամադրած տեղեկատվության` մայրաքաղաքի Դավթաշեն, Նորք Մարաշ և Նուբարաշեն վարչական շրջանների հանրային սննդի բոլոր օբյեկտներում արդեն իսկ առանձնացվել են համապատասխան տարածքներ: Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանում գործող հանրային սննդի 17 օբյեկտներից 7-ում ծխելն ընդհանրապես արգելված է, իսկ 10-ում ծխողների համար առանձին տարածք է հատկացվել:
Ընդհանուր առմամբ մայրաքաղաքի հանրային սննդի 168 օբյեկտներում արդեն ծխողների համար առանձնացված տարածքներ կան:

В 168 объектах общественного питания выделены помещения для курящих
По поручению мэра Еревана в рамках закона РА “Об ограничении реализации, потребления и использования табачных изделий” в объектах общественного питания всех административных районов столицы продолжается процесс создания изолированных помещений для курящих.
В объектах общественного питания административных районов Давидашен, Норк-Мараш и Нубарашен уже выделены соответствующие помещения. В 7 объектах питания в столичной общине Малатия-Себастия курение полностью запрещено, а в 10-ти – выделены специальные места для курения.