Սեյրան Օհանյանը ոչ թե չի հանդուրժում ռազմական բժիկներին, այլ խստապահանջ է
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի մեկնաբանությունը «Ինչու պաշտպանության նախարարը չի հանդուրժում բժիշկներին» հոդվածի կապակցությամբ
«Ինչու պաշտպանության նախարարը չի հանդուրժում բժիշկներին» հոդվածի կապակցությամբ հայտնում եմ, որ այնտեղ զետեղված տեղեկությունները խեղաթյուրված են և չեն համապատասխանում իրականությանը: Ավելին, բարոյապես մեղմ ասած կոռեկտ չէ մարտի դաշտում Սեյրան Օհանյանին ցուցաբերած առաջին բժշկական օգնությունը վերագրել Լենսեր Լազարյանին, ով այժմ աշխատում է ԼՂՀ ՊԲ Ալաշանի զինվորական հոսպիտալում որպես ռենտգեն-տեխնիկ և ոչ միայն որևէ մասնակցություն չի ունեցել Չլդրանի դաշտային հոսպիտալում Սեյրան Օհանյանի առաջին վիրահատությանը, այլ նաև ներկա չի եղել այդ դեպքին:
Ինչ վերաբերում է բժիշկների նկատմամբ պաշտպանության նախարարի անհանդուրժողականությանը, ապա այդպիսի տեղեկություն տարածողները պարզապես խստապահանջությունը շփոթում են անհանդուրժողականության հետ:

Сейран Оганян не нетерпим, а строг к военным врачам
Комментарий пресс-секретаря Министерства обороны РА Давида Карапетяна на статью “Почему министр обороны проявляет нетерпимость к врачам?”
В связи со статьей “Почему министр обороны проявляет нетерпимость к врачам?” сообщаю, что размещенные в ней сведения искажены и не соответствуют действительности. Более того, в моральном отношении, мягко говоря, некорректно приписывать оказание Сейрану Оганяну первой медицинской помощи на поле боя Ленсеру Лазаряну, который в настоящее время работает рентгенологом-техником в Алашанском военном госпитале Армии обороны НКР и который не только не участвовал в первой операции Сейрана Оганяна в полевом госпитале в Члдране, но и не присутствовал при этом случае.
Что касается нетерпимости министра обороны к врачам, то те, кто распространяет подобные сведения, просто путают строгость с нетерпимостью.