ՀՀ նախագահը չի արձագանքել 5000 քաղաքացիների նամակին
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն իր ծննդյան օրը` հունիսի 30-ին, մոտ 5000 ստորագրությամբ նամակ-դիմում էր ստացել, որով ՀՀ քաղաքացիները պահանջում էին դադարեցնել Թեղուտի հանքի շահագործումը:
Նույն նամակի պատճենները քաղաքացիներն ուղարկել էին վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին եւ Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանին:
Թեղուտի պաշտպանության խմբի անդամ Հրայր Սավզյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ իշխանական գլխավոր եռյակից ոչ ոք իրենց նամակին չի արձագանքել, ոչ հայտարարության եւ ոչ էլ հանդիպում նախաձեռնելու միջոցով:
«Նամակների հանձնման օրը Կառավարությունում եւ Ազգային ժողովում հաստատել են, որ իրենք ստացել են մեր դիմումը, իսկ նախագահականում չհաստատեցին, թեեւ մենք պնդում էինք»,- ասում է Հրայրը:
Թեղուտի պաշտպանության խումբը հիշեցնում է, որ իրենց նամակի լավագույն արձագանքը կլինի Թեղուտի հանքի շահագործման դադարեցումը:

On his birthday, June 30, President Serzh Sargsyan received about 5,000 letters from individuals in Armenia demanding that he halt mining operations in the Teghut forest. Copies of the protest letters were also sent to RoA Prime Minister Tigran Sargsyan and National Assembly President Hovik Abrahamyan.
During a conversation with "Hetq", Hrayr Savzyan, a member of the Teghut defense group, said that none of the three leading officials in Armenia have responded to the issues raised in their letters.
"On the day the letters were handed over, it was recorded in the government and parliament that they had taken receipt of the documents. Only the presidential palace failed to acknowledge receipt but we know they got there," Mr Savzyan said.