Միջազգային դասի նոր հյուրանոցը կկառուցվի մետրոյի «Հանրապետության հրապարակ» կայարանի մոտ
Կառավարությունն այսօրվա նիստում ընդունել է «Առանց մրցույթի կառուցապատման իրավունքով հողամաս տրամադրելու թույլտվության մասին» որոշումը, որը թելադրված է Երևան քաղաքում 2011-2014 թթ. ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու անհրաժեշտությամբ։
Նախատեսվում է կառուցել միջազգային դասի (չորս աստղանիից ոչ պակաս) հյուրանոցային համալիր, որը ներառելու է ընդունելության և խորհրդակցության սրահ, մարզադահլիճ, խաղասրահ, ռեստորան, սրճարան։
Համալիրը կառուցվելու է Երևանի մետրոպոլիտենի «Հանրապետության հրապարակ» կայարանի հարակից տարածքում եղած պատմական կառույցների, շենքերի և շինությունների քաղաքաշինական, ծավալահատակագծային և ճարտարապետագունային լուծումների հաշվառմամբ, ինչը կապահովի միկրոշրջանի ամբողջականությունը։

Гостиница международного класса возле станции метро “Площадь Республики” в Ереване
Правительство Армении на своем сегодняшнем заседании приняло решение “О разрешении на выделение земельного участка с правом застройки на бестендерной основе”. Решение продиктовано необходимостью реализации в городе Ереване инвестиционных программ на 2012-2014 гг.
Предусмотрено построить гостиничный комплекс международного класса (как минимум четырехзвездочный), который будет включать залы приемов и совещаний, спортзал, игровой зал, ресторан, кафе.
Комплекс будет построен с учетом градостроительных и архитектурно-цветовых решений исторических сооружений, зданий и строений, расположенных на территории, сопредельной со станцией ”Площадь Республики” ереванского метрополитена, что обеспечит целостность микрорайона.