Անդրադարձել են Հայաստանում ոսկերչության զարգացմանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայ ոսկերիչների ասոցիացիայի (ՀՈԱ) նախագահ Գագիկ Գևորգյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանրապետության ղեկավարը շնորհավորել է Գագիկ Գևորգյանին՝ ՀՈԱ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ և հույս հայտնել, որ աշխարհի տարբեր երկրներում ապրող հայ ոսկերիչներին միավորող ասոցիացիան իր բազմաթիվ ծրագրերով կնպաստի հայկական ոսկերչական արվեստի հետագա զարգացմանը:
Գագիկ Գևորգյանը Հանրապետության ղեկավարին ներկայացրել է ասոցիացիայի կողմից առաջիկայում իրականացվելիք ծրագրերն ու անելիքները: Հատկապես կարևորվել է Հայաստանի Հանրապետության անկախության 20-ամյակի առիթով սեպտեմբերի 21-ին Երևանում անցկացվող Հայ ոսկերիչների ասոցիացիայի առաջին ցուցահանդեսը, որին կմասնակցեն բազմաթիվ հայտնի ընկերություններ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են աշխարհի հայ ոսկերիչների միջև կապերի ընդլայնման, ինչպես նաև Հայաստանում ոսկերչության զարգացման հեռանկարներին:

Обсуждались вопросы развития ювелирного дела в Армении
Президент Армении Серж Саргсян сегодня принял делегацию во главе с председателем Ассоциации армянских ювелиров Гагиком Геворкяном.
Глава государства поздравил Гагика Геворкяна с избранием на пост председателя ААЮ и выразил надежду, что организация, объединяющая армянских ювелиров из разных стран мира, будет способствовать дальнейшему развитию армянского ювелирного искусства. Гагик Гевкорян представил президенту РА программы Ассоциации, которые должны быть реализованые в ближайшее время. Была особо отмечена важность предстоящей 21 сентября в Ереване первой выставки Ассоциации армянских ювелиров, приуроченной к 20-летию независимости Республики Армения.
Собеседники также коснулись перспектив расширения связей между армянскими ювелирами всего мира и развития ювелирного дела в Армении.