Հովիկ Աբրահամյանը հորդորեց գաղտնալսումներով չզբաղվել. «Դա շատ վատ զբաղմունք է»
ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Արամ Մանուկյանը ԱԺ նախագահից հետաքրքրվեց, թե ինչու ավելի քան մեկ շաբաթ է` իրենց աշխատասենյակներում, ԱԺ բակում, միջանցքներում լարեր են անցկացվում, տեսախցիկներ տեղադրվում, որն ավելի շատ նման է «Ազգային ժողովում տեսախցիկաֆիկացիայի»:
«Պարոն Աբրահամյան, բացատրեք, ի՞նչն եք ձայնագրելու, ինչքա՞ն խոսենք, ո՞ւմ հետ խոսենք, ինչի՞ խոսենք, հա՞: Ես կարծում եմ, մեզ հետ խնդիր չունեք, որովհետեւ ինչ ասում ենք, այստեղ նույնն ասում ենք դահլիճներում, հրապարակներում: Դա երեւի ձեր թիմի վերահսկողության համար է, ձեր գործն է»,-ասաց պատգամավորը` հավելելով, որ լուրջ ծախսեր են արվում, եւ բացատրության կարիք կա:
Արամ Մանուկյանը պատրաստակամություն հայտնեց ասել այն ամենի մասին, ինչ անում է կամ ուր գնում է պայմանով, որ իրեն տան այդ «ժուչոկը»:
Հովիկ Աբրահամյանը պատգամավորին հիշեցրեց, թե «ժուչոկը» որ թվականից է գալիս՝ ակնարկելով 1990-ականները եւ ասաց, որ «Ազգային ժողովում նման բաներով չեն զբաղվում»:
«Սա անվտանգության խնդիր է: Ձեր աշխատասենյակներում որեւէ մեկը ձեզ չի լսում»,-ասաց ԱԺ նախագահը: Ըստ նրա՝ գաղտնալսելը շատ վատ զբաղմունք է եւ բոլորին հորդորեց նման բաներով չզբաղվել:

Овик Абрамян призвал депутатов не заниматься прослушкой
Депутат парламентской фракции Армянского национального конгресса Арам Манукян на сегодняшнем заседании Национального Собрания поинтересовался у спикера Овика Абрамяна, чем обусловлено то обстоятельство, что уже больше недели в их кабинетах, во дворе и коридорах НС проводят кабели, устанавливают камеры видеонаблюдения.
“Господин Абрамян, объясните, что вы собираетесь записывать, сколько нам говорить, с кем, о чем, а? Я думаю, с нами у вас проблем нет, поскольку то, что мы хотим сказать, мы открыто говорим в этом зале, на площади. А если это делается для контроля за членами вашей команды, то это другое дело”,- сказал депутат, добавив, что на эти работы тратятся огромные деньги, что нуждается в объяснении.
Арам Манукян выразил готовность рассказывать о всех своих шагах при условии, что “жучок” передадут ему.
Овик Абрамян напомнил депутатам, с какого времени используются “жучки”, намекнув на 1990-е годы, и заявил, что “в Национальном Собрании подобными вещами не занимаются“. “Это вопрос безопасности. В ваших кабинетах никто вас не прослушивает”,- отметил спикер НС. Он также сказал, что прослушивание чужих разговоров – плохое занятие, и призвал депутатов не заниматься подобными вещами.