Հովիկ Աբրահամյանը հորդորեց գաղտնալսումներով չզբաղվել. «Դա շատ վատ զբաղմունք է»
ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Արամ Մանուկյանը ԱԺ նախագահից հետաքրքրվեց, թե ինչու ավելի քան մեկ շաբաթ է` իրենց աշխատասենյակներում, ԱԺ բակում, միջանցքներում լարեր են անցկացվում, տեսախցիկներ տեղադրվում, որն ավելի շատ նման է «Ազգային ժողովում տեսախցիկաֆիկացիայի»:
«Պարոն Աբրահամյան, բացատրեք, ի՞նչն եք ձայնագրելու, ինչքա՞ն խոսենք, ո՞ւմ հետ խոսենք, ինչի՞ խոսենք, հա՞: Ես կարծում եմ, մեզ հետ խնդիր չունեք, որովհետեւ ինչ ասում ենք, այստեղ նույնն ասում ենք դահլիճներում, հրապարակներում: Դա երեւի ձեր թիմի վերահսկողության համար է, ձեր գործն է»,-ասաց պատգամավորը` հավելելով, որ լուրջ ծախսեր են արվում, եւ բացատրության կարիք կա:
Արամ Մանուկյանը պատրաստակամություն հայտնեց ասել այն ամենի մասին, ինչ անում է կամ ուր գնում է պայմանով, որ իրեն տան այդ «ժուչոկը»:
Հովիկ Աբրահամյանը պատգամավորին հիշեցրեց, թե «ժուչոկը» որ թվականից է գալիս՝ ակնարկելով 1990-ականները եւ ասաց, որ «Ազգային ժողովում նման բաներով չեն զբաղվում»:
«Սա անվտանգության խնդիր է: Ձեր աշխատասենյակներում որեւէ մեկը ձեզ չի լսում»,-ասաց ԱԺ նախագահը: Ըստ նրա՝ գաղտնալսելը շատ վատ զբաղմունք է եւ բոլորին հորդորեց նման բաներով չզբաղվել:

Armenian National Congress MP Aram Manoukyan asked National Assembly President Hovik Abrahamyan why for more than a week wires are being connected and video cameras are being installed in their offices, and in the yard and corridors of the parliament building.
"Mr. Abrahamyan, explain what are you going to record? How much should we talk? With whom should we talk? Why should we talk, yes? I think you don't have a problem with us because whatever we say, we say the same thing here, in this room, and [publicly] in the squares. It's probably for supervising your staff — that's your business," said the MP, adding that a lot of money is being spent on installing the new CCTV system and there's a need for explanations.
Manoukyan expressed a willingness to say everything about what he does and where he goes on the condition that they give him that "wire tap".
The parliamentary speaker reminded the MP how long wire taps have been in use (alluding to the 1990s in Armenia) and said, "We don't do such things in the National Assembly."