Վարչապետն ընդունել է «Հանիել գրուպ» ընկերության ներկայացուցիչներին
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է «Հանիել գրուպ» ընկերության պատվիրակությանը, որի կազմում ընդգրկված էին ընկերության «Եվրոդրեսս», «Հեսս Նատուռ» և հայաստանյան «ՎԿՍ Արմենիա» մասնաճյուղերի ներկայացուցիչները:
Կառավարության ղեկավան ընդգծել է, որ Հայաստանը շահագրգռված է ներդրող ընկերությունների համար բարենպաստ պայմանների ստեղծման հարցում: Իսկ հյուրերը ներկայացրել են «Հանիել գրուպ» ընկերության կողմից Հայաստանում իրականացվող ծրագրերի ընթացքը, ինչպես նաև անդրադարձել հետագա անելիքներին: Մասնավորապես, քննարկվել են թեթև արդյունաբերության ոլորտում ներդրումային նոր ծրագրերի իրականացման հեռանկարները:
Ընկերության ներկայացուցիչները բարձր են գնահատել մարդկային ներուժի դերը ծրագրերի արդյունավետ իրականացման գործում: Այդ համատեքստում, ինչպես հայտնում են կառավարության մամուլի ծառայությունից, կարևորվել է մասնագետների վերապատրաստման ուղղությամբ քայլերի ձեռնարկումը:
«Հանիել գրուպ» ընկերությունը Հայաստանում ներդրումներ է իրականացնում «ՎԿՍ Արմենիա» ՍՊԸ-ի միջոցով: Մեր երկրում ընկերության գործունեությունն իրականացվում է եվրոպական չափանիշների հիման վրա, ունի որակյալ մասնագետներ և ապահովված է ժամանակակից տեխնոլոգիաներով: «ՎԿՍ Արմենիա» ՍՊԸ-ի հիմնական արտադրաշուկան Երևանն է, ինչպես նաև Վանաձորը: Ընկերության մասնաճյուղ է բացվել նաև Ամասիա քաղաքում:

Премьер-министр РА Тигран Саркисян принял делегацию компании “Ханиел групп”
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян сегодня принял делегацию компании “Ханиел групп”, в состав которой были включены представители филиалов компании “Евродресс”, “Гесс Натур” и “ВКС Армения”.
Глава правительства подчеркнул, что Армения заинтересована в создании благоприятных условий для компаний-инвесторов.
В свою очередь гости представили премьер-министру ход реализации в Армении программ компании “Ханиел групп”, а также коснулись дальнейших планов, обсудили перспективы осуществления новых инвестиционных программ в сфере легкой промышленности.
Представители компании высоко оценили роль человеческого потенциала в деле эффективной реализации программ. В этом контексте была подчеркнута важность осуществления шагов по переподготовке специалистов. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Компания “Ханиель групп” осуществляет инвестиции в Армении посредством ООО “ВКС Армения”. В нашей стране деятельность компании осуществляется в соответствии с европейскими стандартами. Основными производственными рынками “ВКС Армения” являются Ереван и Ванадзор. Филиал компании открылся также в городе Амасия.