Լեհաստանի նախագահը վաղը կժամանի Հայաստան
Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով հուլիսի 27-ին պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Լեհաստանի Հանրապետության նախագահ Բրոնիսլավ Կոմորովսկին, տիկնոջ՝ Աննա Կոմորովսկայայի հետ:
Այցի ընթացքում Լեհաստանի նախագահը հանդիպումներ կունենա Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանի, Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի և Ն.Ս.Օ.Տ.Տ Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հետ:
Նախագահներ Սարգսյանի և Կոմորովսկու հանդիպումից հետո նախատեսվում է երկկողմ համագործակցության զարգացմանն ուղղված փաստաթղթերի ստորագրման արարողություն և երկու երկրների ղեկավարների համատեղ մամուլի ասուլիս:

Завтра в Армению прибудет президент Польши
По приглашению президента РА Сержа Саргсяна 27 июля с официальным визитом в Армению прибудет президент Польши Бронислав Коморовски с супругой Анной Коморовска.
В ходе визита президент Польши проведет встречи с президентом Армении Сержем Саргсяном, председателем Национального Собрания Овиком Абрамяном, премьер-министром Тиграном Саркисяном и Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым.
По завершении встречи президентов Саргсяна и Коморовски предусмотрена церемония подписания документов о развитии двустороннего сотрудничества и совместная пресс-конференция глав двух государств.