«Ապացուցիր, որ չես ստել մեզ դասավանդելիս»,-Գագիկ Հարությունյանին դիմում են ուսանողները
Սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանի ուսանողներն այս պահին եւս մասնակցում են «Դեմ եմ» նախաձեռնության կազմակերպած հավաք-երթին: Նրանք պահել են Գագիկ Հարությունյանի նկարով եւ «Ապացուցիր, որ չես ստել մեզ դասավանդելիս» վերտառությամբ պաստառներ:
Ազատության հրապարակն այս պահին լեցուն է ՀՀ քաղաքացիներով, ովքեր պահանջում են հակասահմանադրական ճանաչել պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային համակարգի մասին օրենքը:
Քաղաքացիներին են միացել նաեւ ԱԺ պատգամավորներ: «Սուտ են իշխանության այն պնդումները, թե օրենքը բխում է հասարակաության շահերից, այն բխում է միայն իշխանության կլանի շահերից»,- Ազատության հրապարակում հայտարարեց Նաիրա Զոհրաբյանը:
Հավաք-երթի կազմակերպիչները նշում են, որ հասարակության լայն հատվածը վստահություն չունի կուտակային կենսաթոշակի վերաբերյալ օրենքի նկատմաբ: Հետևաբար, Սահմանադրական դատարանը պետք է կասեցնի կուտակային պարտադիր բաղադրիչի կիրառումը:
«ՀՀ բոլոր քաղաքացիներրը հասկանում են, որ սա բացահայտ ռեկետ է, ՀՀ քաղաքացիները, իմանալով այս օրենքի մասին, սկսել են հետազոտել այն: Այ ժմ պետք է պահանջել Սահմանադրական դատարանից կասեցնել այդ օրենքը, չհապաղել»,- հայատարարեց ակցիայի մասնակիցներից մեկը:
Հավաքի մասնակիցները շարունակում են վանկարկել «դեմ ենք», «ո՛չ պետական նալոգին», «Սերժի՛կ, հեռացիր», «ո՛չ թալանին»:

"Докажи,что не лгал нам" – обращение к председателю КС
В эти минуты на площади Свободы в Ереване проходит многолюдный митинг протеста против внедрения обязательной накопительной пенсионной системы, организованный инициативой "Я против". В митинге участвуют также студенты председателя Конституционного суда Гагика Арутюняна. Напомним, что КС должен принять решение по закону о накопительной пенсии. Студенты держат плакаты с фотографией Гагика Арутюняна, под которой стоит надпись: "Докажи, что, преподавая нам, не лгал".
Площадь Свободы заполнена многочисленными гражданами, которые требуют признать закон о накопительной пенсии антиконституционным.
К участниками митингам присоединились и депутаты Национального Собрания. В своем выступлении депутат фракции "Процветающая Армения" Наира Зограбян заявила: "Власти лгут, говоря о том, что закон вытекает из интересов общества. Закон вытекает только лишь из интересов властного клана".
Организаторы митинга отметили, что широкие общественные слои не доверяют закону о накопительной пенсии, следовательно Конституционный суд должен приостановить применение обязательного компонента этого закона.
"Все граждане РА понимают, что это откровенный рэкет. Сейчас необходимо потребовать от Конституционного суда немедленно приостановить действие закона",- заявил один из участников митинга. Собравшиеся продолжают скандировать: "Мы против", "Нет" государственному налогу!", "Сержик, уходи!", "Нет" грабежу!".