Մանկապարտեզի տարածքը վաճառվում է 200 հազար դոլարով
Այսօր Երևանի ավագանու «Բարև Երևան» խմբակցության ղեկավար Անահիտ Բախշյանը թիվ 143 մանկապարտեզը վաճառելու վերաբերյալ նամակ է հղել քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին հետևյալ բովանդակությամբ.
«Տեղեկացնում եմ, որ Երևանի Շենգավիթ վարչական տարածքում Շևչենկո փողոցի N6 հասցեում գտնվող թ.143 մանկապարտեզի տարածքի մասնաշենքերից մեկի վրա գրված է «վաճառվում է» և կա հեռախոսահամար՝ 077 631020: Հեռախոսազրույցից պարզվեց, որ այդ մասնաշենքը սեփականաշնորհված է և վաճառվում է 200.000 դոլարով:
Ինչպես հայտնի է, 2005 թվականից «Նախադպրոցական կրթության մասին» ՀՀ օրենքով մանկապարտեզների տարածքների վաճառքն արգելվել է:

Здание детского сада продается за 200 тысяч долларов
Руководитель фракции “Здравствуй, Ереван” в совете старейшин мэрии Еревана Анаит Бахшинян в связи с продажей здания детского сада номер 143 обратилась к мэру столицы Тарону Маркаряну с письмом, в котором говорится:
“Сообщаю, что на одном из корпусов детского сада номер 143, расположенного по адресу ул.Шевченко, 6 в столичном административном округе Шенгавит, написано “продается” и есть номер телефона – 077 631020. В ходе телефонной беседы выяснилось, что корпус приватизирован и продается за 200.000 долларов.
Как известно, по закону РА “О дошкольном образовании” с 2005 года продажа зданий детских садов запрещена. Прошу предоставить информацию о том, когда и кем был приватизирован данный корпус”.