Հայաստանը և Արցախը կներկայացվեն «World Travel Market» զբոսաշրջային միջազգային ցուցահանդեսում
Սույն թվականի նոյեմբերի 4-7-ին Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը հայկական 10 զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ կներկայացնի Հայաստանը Լոնդոնում տեղի ունենալիք «World Travel Market» զբոսաշրջային միջազգային ցուցահանդեսին:
Հերթական անգամ միևնույն տաղավարի ներքո կներկայացվի նաև Արցախի Հանրապետությունը:
Այս տարի նախատեսվում է, որ ցուցահանդեսին կմասնակցեն 184 երկրների շուրջ 5000 զբոսաշրջային ընկերություններ և ավելի քան 47 հազար զբոսաշրջային ոլորտի մասնագետներ:
Հայաստանի և Արցախի գրավիչ ու բազմաբնույթ զբոսաշրջային նկարագրի ձևավորման նպատակով այցելուներին կտրամադրվեն գովազդային նյութեր և քարտեզներ անգլերենով:
«Մետաքսի ճանապարհ» ծրագրի շրջանակում տեղի կունենա նաև Հայաստանին նվիրված շնորհանդես: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը:

Армения и Арцах будут представлены на международной туристической выставке “World Travel Market”
С 4-го по 7-е нября Фонд национальной конкурентоспособности Армении совместно с десятью армянскими туроператорами представит Армению на международной туристической выставке “World Travel Market” в Лондоне. В очередной раз в этом же павильоне будет представлен и Арцах.
В этом году в выставке примут участие около 5000 туристических компаний и более 47 тысяч специалистов сферы туризма из 184 стран мира.
С целью представления привлекательных туристических возможностей Армении и Арцаха посетителям будут розданы рекламные буклеты и карты на английском языке.
В рамках программы “Шелковый путь” состоится также презентация, посвященная Армении. Об этом сообщает Фонд национальной конкурентоспособности Армении.