Չորս մարդու մահվան պատճառ դարձած վարորդը ձերբակալվել է
Ինչպես տեղեկացրել էինք, հուլիսի 16-ին, ժամը 19.40-ի սահմաններում, «Ֆոլքսվագեն Տուարեգ» մակնիշի ավտոմեքենան Սևան-Երևան ճանապարհի 22-րդ կմ-ին բախվել էր 73-ամյա Ժորժիկ Բադալյանի վարած «ՎԱԶ-21013» մակնիշի ավտոմեքենային:
Պատահարի հետևանքով Ժորժիկ Բադալյանը և ուղևորներ` 63-ամյա Լարիսա Դուրգարյանը, 32-ամյա Աստղիկ Բադալյանը և 11-ամյա Անի Իսպիրյանը տեղում մահացել էին, իսկ 7-ամյա Ռազմիկ և 3-ամյա Արգիշտի Բադալյանները, 43-ամյա Վարդան Կարապետյանը և 31-ամյա Աիդա Բադալյանը մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել էին հիվանդանոց:
Պատահարից հետո «Ֆոլքսվագեն Տուարեգ»-ի վարորդը ավտոմեքենան թողնելով դեպքի վայրում դիմել էր փախուստի: Ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ «Ֆոլքսվագեն Տուարեգ»-ի վարորդը 33-ամյա Տիգրան Ռաֆայելյանն է, որը հուլիսի 18-ին՝ ժամը 17.50-ին, ներկայացել է բաժին:

Задержан водитель, ставший причиной гибели четырех человек
Как уже сообщалось, 16 июля около 19.40 на 22-ом километре автотрассы Севан-Ереван автомобиль марки “Фольксваген Туарег” столкнулся с автомобилем “ВАЗ-21013”, за рулем которого находился 73-летний Жоржик Бадалян.
Вследствие столкновления Жоржик Бадалян и его пассажиры – 63-летняя Лариса Дургарян, 32-летняя Астхик Бадалян и 11-летняя Ани Испирян погибли на месте, а 7-летний Размик и 3-летний Аргишти Бадаляны, 43-летний Вардан Карапетян и 31-летняя Аида Бадалян с телесными повреждениями были госпитализированы.
После ДТП водитель “Фольксвагена”, бросив машину на месте аварии, скрылся. В результате осуществленных мероприятий выяснилось, что водителем “Фольксвагена Туарега” является 33-летний Тигран Рафаэлян, который 18 июля в 17.50 явился в отделение полиции.