Ճանապարհատրանսպորտային 904 պատահար և 117 զոհ՝ 2011 թվականին
2011 թ. հունվարի 1-ից հուլիսի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում ՀՀ տարածքում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 904 պատահար, որոնց հետևանքով 117 մարդ զոհվել է, իսկ 1316-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:
2010 թ. նույն ժամանակահատվածում արձանագրվել է 816 ՃՏ պատահար, որոնց հետևանքով 117 մարդ զոհվել է, 1106-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:
2011 թ. հունվարի 1-ից հուլիսի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևանում արձանագրվել է 429 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, որոնց հետևանքով 37 մարդ զոհվել է, իսկ 589-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:
2010 թ. նույն ժամանակահատվածում արձանագրվել է 360 ՃՏ պատահար, որոնց հետևանքով 28 մարդ զոհվել է, 244-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:
2011 թ. առաջին կիսամյակի ընթացքում արձանագրված ՃՏ պատահարներից 307-ը վրաերթի դեպքեր են, որոնց հետևանքով 39 մարդ զոհվել է, 313-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:
Արձանագրված ՃՏ պատահարներից 363-ը տեղի է ունեցել արագության գերազանցման պատճառով, որի հետևանքով 74 մարդ զոհվել է, 564-ը՝ ստացել մարմնական վնասվածքներ:
Պատահարներից 341-ը բախման դեպքեր են, որոնց հետևանքով 33 մարդ զոհվել է, 603-ը ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:
ՀՀ ոստիկանության տեղեկացմամբ՝ արձանագրվել է նաև տրանսպորտային միջոցների շրջվելու 128 դեպք, որի հետևանքով 36 մարդ զոհվել է, 221-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

904 ДТП и 117 погибших в 2011 году
С 1 января по 1 июля 2011 г. на территории Армении было зарегистрировано 904 дорожно-транспортных происшествия, вследствие которых 117 человек погибли, 316 получили телесные повреждения различной степени тяжести.
В тот же период 2010 г. было зарегистрировано 815 ДТП, вследствие которых погибли 117 человек, 1106 получили телесные повреждения различной степени тяжести.
С 1 января по 1 июля 2011 г. в Ереване было зарегистрировано 429 ДТП, вследствие которых 37 человек погибли, 589 получили телесные повреждения различной степени тяжести.
В тот же период прошлого года количество ДТП в столице составило 360, вследствие чего 28 человек погибли, 244 получили телесные повреждения различной степени тяжести.
Из зарегистрированных в первом полугодии 2011 г. ДТП 307 –случаи наезда, вследствие которых 39 человек погибли, 313 получили телесные повреждения различной степени тяжести.
363 случаев ДТП произошли из-за превышения скорости, в результате чего погибли 74 человека, 564 получили телесные повреждения различной степени тяжести.
341 ДТП были вызваны столкновением, вследствие чего 33 человека погибли, 603 получили телесные повреждения различной степени тяжести.
По сообщению Полиции РА, зарегистрировано также 128 случаев переворота автомобиля, вследствие чего 36 человек погибли, 221 получил телесные повреждения различной степени тяжести.