Երկխոսությունը սկսված է
Այս պահին «Էրեբունի» հյուրանոցում ընթանում է ՀԱԿ-ի և իշխանության ներկայացուցիչների երկխոսությունը: Հանդիպմանն առաջինը ներկայացան իշխանության ներկայացուցիչները: Պայմանավորված ժամից 5 րոպե ուշացումով ժամանեց նաև ՀԱԿ-ի 5 հոգանոց պատվիրակությունը:
Երկխոսության մասնակից, ԲՀԿ-ական պատգամավոր Վարդան Բոստանջյանը մինչև դահլիճ մտնելը հայտարարեց, թե այսօրվա հանդիպման ժամանակ ընդդիմության ներկայացուցիչների հետ քննարկելու են օրակարգի հետ կապված հարցեր, սակայն իրենք առաջարկություններ չունեն:
Լրագրողների այն դիտարկմանը, թե ՀԱԿ-ն ասել է, որ երկխոսելու է արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու թեմայի շուրջ՝ Վ. Բոստանջյանը արձագանքեց. «Լավ բան է, կլսենք»:
Լրագրողները պատգամավորից նաև հետաքրքրվեցին, թե արդյոք իշխանական պատվիրակության անդամներին Սերժ Սարգսյանը լիազորե՞լ է իր անունից երկխոսել: Վարդան Բոստանջյաննն ասաց, որ իրենք ներկայացնում են իշխանությանը և Ազգային ժողովում էլ կոալիցոն գործընկերներ են:
ՀԱԿ-ի ներկայացուցիչ Դավիթ Շահնազարյանն ասաց, որ իրենք այսօր երկխոսության են եկել իշխանական թևին լսելու համար: «Մենք այսօր լսելու ենք»,- նշեց նա:

В настоящее время в гостинице "Эребуни" проходит диалог между представителями Армянского национального конгресса и властями. Делегация АНК из 5 человек прибыла на встречу с опозданием на 5 минут.
Участвующий в диалоге депутат от партии "Процветающая Армения" Вардан Бостанджян перед тем, как войти в зал, заявил, что на сегодняшней встрече с представителями оппозиции будут обсуждаться вопросы, связанные с повесткой, добавив, что у коалиционной делегации нет предложений по этой теме.
В ответ на упоминание журналистов о заявлении АНК, в котором говорилось, что конгресс будет вести диалог вокруг внеочередных выборов, Бостанджян сказал: "Хороший вопрос, мы послушаем".
Журналисты также поинтересовались у депутата, уполномочил ли Серж Саргсян членов властной делегации вести диалог от своего имени. Бостанджян отметил, что они представляют власть и в Национальном Собрании являются коалицонными партнерами.
В свою очередь представитель АНК Давид Шахназарян заявил, что на сегодняшнюю встречу они пришли с намерением послушать представителей властей. "Мы сегодня будем слушать",- сказал Шахназарян.