Փոխտնօրենը «տեղյակ չէր», որ տնօրենը պաշտոնից ազատվել է
Երևանի քաղաքապետարանի հասարակայնության և տեղեկատվության վարչության պետի տեղակալ Արթուր Սարուխանյանը «Հետքի» հետ զրուցում նշեց, որ թիվ 66 դպրոցի տնօրենի` պաշտոնից ազատելու հրամանն արդեն կա:
Հիշեցնենք, որ Երևանի ավագանու «Բարև Երևան» խմբակցության ղեկավար, մշակույթի, կրթության և սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Անահիտ Բախշյանը երեկ հաղորդագրություն էր տարածել, որ աշխատանքից ազատվել է Երևանի թիվ 66 հիմնական դպրոցի տնօրենը, «մինչդեռ մեկ շաբաթ առաջ նա Երևանի քաղաքապետարանում որպես տնօրեն հաստատման էր ներկայացրել դպրոցի տարիֆիկացիան»: Ա. Բախշյանը պահանջում էր, որ քաղաքապետարանը տրամադրի տնօրենի ազատման հրամանը, ինչպես նաև ներկայացնի տնօրենին պաշտոնից հեռացնելու հիմնավորումը:
Երևանի Ալեքսանդր Մյասնիկյանի անվան N66 հիմնական դպրոցի տնօրեն Կարինե Բաբայանին տնօրենի պաշտոնից հեռացնելու միակ հիմնավորումը, ըստ քաղաքապետարանի հասարակայնության և տեղեկատվության վարչության պետի տեղակալ Արթուր Սարուխանյանի, սեփական դիմումն է եղել: Իսկ թե ինչու է տնօրենը պաշտոնից ազատման դիմում ներկայացրել, Արթուր Սարուխանյանը պատասխանեց. «Ես, իրոք, չեմ կարող ասել, թե տնօրենը ինչու է դիմում ներկայացրել: Անգամ եթե իմանամ էլ, դա մարդու անձնական հարցն է, բայց անկեղծ եմ ասում, չգիտեմ: Պարզապես մարդ է, դիմում է ներկայացրել, հազար ու մի պատճառ կարող է լինել, ավելի ճիշտ կլինի` ինքն այդ մասին ասի: Խնդրում եմ նշեք, որ ես ճշտել եմ մեր կրթության վարչությունից, որ տնօրենը ազատվել է սեփական դիմումի համաձայն: Թե ինչու է այդպիսի դիմում ներկայացրել, տնօրենին հարցրեք»:
Մենք N66 դպրոց զանգահարել էինք մինչև քաղաքապետարանի հասարակայնության և տեղեկատվության վարչության պետի տեղակալ Արթուր Սարուխանյանի հետ խոսելը: Մեզ պատասխանեց փոխտնօրենը և ասաց, որ ինքը տեղյակ չէ, որ իրենց տնօրենն ազատվել է պաշտոնից: «Ես ոչ մի բանից տեղյակ չեմ ու իրավասու չեմ ձեզ նման բան հայտնել»,- ասաց նա: Խնդրեցինք փոխանցել տնօրենին, պատասխանեց, որ նա «խիստ զբաղված» է և ընդհատեց զրույցը:

Заместитель директора школы “не в курсе”, что директор уволилась
Заместитель начальника управления по информации и связям с общественностью мэрии Еревана Артур Саруханян в беседе с “Hetq” отметил, что приказ об увольнении директора 66-ой ереванской школы уже подготовлен.
Напомним, что руководитель фракции “Здравствуй, Ереван” в совете старейшин столичной мэрии, член постоянной комиссии по культуре, образованию и социальным вопросам Анаит Бахшян вчера распространила сообщение об освобождении от работы директора 66-ой ереванской школы им.Александра Мясникяна Карине Бабаян, которая всего неделю назад “представила на утверждение мэрии тарификацию школы”.
А.Бахшян потребовала от мэрии предоставить приказ об увольнении директора, а также обоснование данного решения. По словам Артура Саруханяна, единственным обоснованием увольнения директора 66-ой школы является ее заявление. На вопрос, почему директор решила уйти с занимаемой должности, Саруханян ответил: “Я действительно не могу сказать, почему директор обратилась с таким заявлением. Но даже если бы знал, все равно это ее личное дело”.
До разговора с заместителем начальника управления по информации и связям с общественонстью мэрии мы позвонили в 66-ю школу. Нам ответила заместитель директора, которая сказала, что не в курсе увольнения г-жи Бабаян. “Я ничего не знаю и не уполномочена сообщать вам такие сведения”,- заявила она. На просьбу передать трубку директору нам ответили, что она “очень занята”, и прервали беседу.