Ռոբերտ Քոչարյանի այցերը Ռուսաստան այլ պատճառներ ունեն
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը դեռևս կարծիք չի հայտնել Մաքսային միությանը միանալու Հայաստանի իշխանությունների ցանկության մասին: Նրա գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը «Հետքի» հետ զրույցում ասաց, որ Ռոբերտ Քոչարյանն իր կարծիքը կհայտնի ողջամիտ ժամկետում: «Երկրորդ նախագահը կարծիք կհայտնի առաջիկայում: Հստակ ժամկետ, ցավոք, չեմ կարող ասել»,- ասաց Վիկտոր Սողոմոնյանը:
Պատասխանելով այն հարցին, թե Ռոբերտ Քոչարյանը հաճախ է լինում Ռուսաստանում, արդյոք նրա այցերը կապ չունեն քննարկվող թեմայի հետ, Վիկտոր Սողոմոնյանն ասաց, որ երկրորդ նախագահի այցերը Մոսկվա պայմանավորված է ԱՖԿ «Սիստեմա» ընկերության խորհրդի նիստներին մասնակցելու հետ:
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանը խորհրդում անկախ տնօրեն է:
«Ռոբերտ Քոչարյանը առնվազն ամիսը մեկ անգամ մասնակցում է խորհրդի նիստերին, այդ այցերը դրանով է պայմանավորված»,- հավելեց Վիկտոր Սողոմոնյանը:
Նա նաեւ տեղեկացրեց, որ Ռոբերտ Քոչարյանը Մաքսային միությանը միանալու թեմայով հանդիպումներ կամ քննարկումներ չի ունեցել ոչ ՀՀ, ոչ էլ ՌԴ իշխանությունների հետ:

Визиты Роберта Кочаряна в РФ обусловлены другими причинами
Второй президент Армении Роберт Кочарян пока не высказал мнение о желании властей РА присоединиться к Таможенному союзу. Руководитель офиса второго президента Виктор Согомонян в беседе с “Hetq” сказал, что Роберт Кочарян выскажет свое мнение в ближайшее время. “К сожалению, точные сроки назвать не могу”,- добавил пресс-секретарь.
Отвечая на вопрос, связаны ли частые визиты Роберта Кочаряна в Москву с обсуждаемой темой, Согомонян сказал, что эти визиты обусловлены участием в заседаниях совета компании “Система”. Напомним, что в составе совета Р.Кочарян является независимым директором.
Пресс-секретарь также сообщил, что Роберт Кочарян не имел ни встреч, ни обсуждений с властями РА или РФ по вопросу присоединения Армении к Таможенному союзу.