Վարդան Սեդրակյանը 14 տարով ազատազրկվեց
Նախագահի նախկին թեկնածու, որպես էպոսագետ ներկայացող Վարդան Սեդրակյանն այսօր դատապարտվեց 14 տարվա ազատազրկման՝ նախագահի մեկ այլ նախկին թեկնածու, ԱԻՄ կուսակցության նախագահ Պարույր Հայրիկյանի սպանությունը պատվիրելու համար:
14 տարվա ազատազրկման դատապարտվեց նաեւ Խաչիկ Պողոսյանը, իսկ գործով մյուս ամբաստանյալը՝ Սամվել Հարությունյանը, Կենտրոն եւ Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի վճռով անազատության մեջ կմնա 12 տարի: Վերջիններս մեղավոր ճանաչվեցին մահափորձը կազմակերպելու և իրականացնելու մեջ:

Вардан Седракян приговорен к 14 годам лишения свободы
Бывший кандидат в президенты РА, представляющийся эпосологом Вардан Седракян приговорен к 14 годам лишения свободы за заказ на убийство другого кандидата в президенты РА, председателя объединения “Национальное самоопределение” Паруйра Айрикяна.
Такое же наказание суд ереванских административных округов Кентрон и Норк-Мараш установил и для Хачика Погосяна. Другой обвиняемый по данному делу, Самвел Арутюнян, получил 12 лет тюрьмы. Последние были признаны виновными в организации и совершении покушения на П.Айрикяна.